×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Ar koncertu “Mēs par savējiem” aicina atbalstīt smagas slimības skartu vijolnieci

Foto - stock.xchngFoto - stock.xchng

Piektdien, 11. septembrī, plkst. 19 Liepājā, Graudu ielas koncertzālē, notiks labdarības koncerts “Mēs par savējiem”, kurā vāks ziedojumus Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) vijolnieces Evitas Talalasas rehabilitācijai, LA.lv uzzināja LSO.

Orķestra Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja Daina Vanaga pastāstīja, ka vijolniece savlaicīgi neatklātas Laima slimības rezultātā gada sākumā piedzīvojusi insultu, kā rezultātā skarts redzes nervs un nepieciešama rehabilitācija.

Lai atbalstītu kolēģi un vāktu līdzekļus rehabilitācijai, LSO mūziķi sarīkojuši gaišām domām caurvītu labdarības koncertu “Mēs par savējiem”, kurā savu atbalstu varēs sniegt arī ikviens klausītājs.

Koncertā uzstāsies mūziķu apvienības, ko ikdienā kopā nedzird, – piemēram, mežragu kvartets. Uzstāsies arī Oleksija Demčenko vadītais “D_Tour Orchestra”, kura sastāvā spēlē ne tikai LSO mūziķi, bet arī Linda Rozentāle (akordeons), Emīls Akerfelds (bungas) un Marģers Eglinskis (vokāls). Savukārt Lindas Ločmanes dziedājumu ar klavierspēli pavadīs Evitas Talalasas māsa Selvija Rabuško.

Daži mūziķi sevi parādīs neierastā veidolā – piemēram, sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa un diriģents un flautists Reinis Lapa spēlēs klavieres, vijolniece Linda Ločmane dziedās, obojists Mārtiņš Zālīte spēlēs basģitāru. Koncertu vadīs Emīls Dreiblats.

“Šis koncerts ir katra mūziķa emocionāls novēlējums Evitai. Mūziķiem ir grūti izteikties vārdos, vislabāk un precīzāk savas emocijas viņi pauž tieši caur mūziku. Papildus vērtību un emocionālo noskaņu dod tas, ka mūziķi to dara brīvprātīgi. Mēs visi orķestrī esam kā ģimene, tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka kopā ne vien priecājamies, bet atbalstam viens otru arī grūtos brīžos,” atzina LSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala.

Evita Talalasa ir Liepājas Simfoniskā orķestra vijolniece jau kopš 1992. gada. Kolēģi viņu raksturo kā gaišu, atsaucīgu un ļoti patīkamu cilvēku, kas vērsts uz iedziļināšanos. LSO inspektors un koncerta rīkotājbiedrības “Liepājas Kamerorķestris” vadītājs Guntis Kolerts portālam liepajniekiem.lv stāstījis, ka Evita nekad nav atteikusies, ja viņš lūdzis piedalīties kādā mūzikas projektā: “Viņa piekrīt uzstāties arī reizēs, kad tas notiek bez atlīdzības. Ja kādam citam tagad būtu vajadzīga palīdzība, tad viņa būtu pirmā, kas piedalītos.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+