Kultūra
Mūzika

Ar koncertu Rīgas svētku laikā atklās jaunu kultūras telpu – “Hanzas peronu”1


Hanzas perons
Hanzas perons
Foto: Filips Šmits

Tuvojoties Rīgas svētkiem, kuros tiks svinēta pilsētas 818. dzimšanas diena, orķestris “Rīga” gatavo divus koncertus, kuros piedāvās arī muzikālu ieskatu Rīgas vēstures lappusēs, pauda orķestra komunikāciju speciāliste Baiba Tilhena.

Otrdien, 13. augustā, Rīgas Domā skanēs Kaspara Ādamsona diriģētā programma “Bahs, Vāgners, Vasks”, piedaloties ērģelniekam Aigaram Reinim, savukārt 17. augustā līdz ar koncertu “No Vāgnera līdz Paulam. Rīgas leģendas mūzikā” rīdziniekiem būs iespēja pirmo reizi baudīt publisku koncertprogrammu jaunajā kultūras un mākslas telpā “Hanzas perons”.

Tiem klausītājiem, kuri 13. augusta vakarā plkst. 19 apmeklēs koncertu Rīgas Domā, Orķestra “Rīga” sniegumā skanēs tādi Riharda Vāgnera operu fragmenti kā “Valkīru lidojums” no operas “Valkīra”, “Svētceļinieku gājiens” no operas “Tanheizers” un citi, kā arī Johana Sebastiana Baha slavenā Tokāta un fūga re minorā. Ērģeļu skaņās būs dzirdama Baha Prelūdija un fūga Sol mažorā un Pētera Vaska opuss “Te Deum”.

“Rīgas svētku ietvaros paredzētais koncerts “No Vāgnera līdz Paulam” piedāvās atcerēties leģendārus rīdziniekus, kas nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Līdzās skaņražiem Rihardam Vāgneram, Jurjānu Andrejam, Imantam Kalniņam, Raimondam Paulam, stāsts par leģendāriem rīdziniekiem aptvers plašāku personu loku, pauda Baiba Tilhena.

Ar dziesmu “Es gribu tavu foto” vēstīsim par fototehnikas konstruktoru, fotoaparāta “Minox” izgudrotāju Valteru Capu. Koncertā pieminēs arī leģendāro soļotāju Jāni Daliņu, skanēs dziesmas ar dzejnieku Aleksandra Čaka, Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzeju.

Par Rīgā dzimušo režisoru Sergeju Eizenšteinu atgādinās filmas “Aleksandrs Ņevskis” skaņu celiņš, kura autors ir Sergejs Prokofjevs.

Skanēs 20. gadsimta populārās mūzikas leģendu – komponistu Oskara Stroka, Elgas Īgenbergas, Ringolda Ores, Alfrēda Vintera dziesmas.

Koncertu vadīs aktieri Zane Daudziņa un Juris Žagars. Kopā ar orķestri “Rīga” uzstāsies solisti Beāte Zviedre, Ieva Parša, Daumants Kalniņš un Emīls Kivlenieks. Mūzikas skanējuma dinamiku papildinās dejotāji Reinis Rešetins un Egija Abaroviča.

Koncerta “No Vāgnera līdz Paulam. Rīgas leģendas mūzikā” norisei izvēlēta īpaša norises vieta – jaunā kultūras ēka “Hanzas perons”, kas Rīgas svētku ietvaros pirmo reizi būs pieejama plašākai auditorijai un pirmo reizi tiks ieskandināta ar publisku koncertu, kas notiks 17. augustā plkst. 18.

LA.lv
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte
23 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Alkohola tirdzniecības vai kultūras valsts?
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Dailes teātrī Rolands Atkočūns iestudē Viripajeva “Nepanesami ilgi apskāvieni”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Latvijā
Kārlis labprāt uzzinātu to cilvēku vārdus, kas stāvēja līdzās. Varbūt kāds atpazīst?
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Traktora dēļ no amata jāaiziet amatpersonai Līvānos
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Mazgadīgā Keita izgāja no mājas vakarpusē: pazudusi jelgavniece
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Znaroks “čomojas” ar Krievijas futbola izlases galveno treneri Čerčesovu
2 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
FOTO: Uzņemti jauni “Titānika” attēli
1 stunda