×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2017
Drukāt

Ar koncertuzvedumu “Gorā” godinās Latgales skanīgās ērģeles (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas (JIRVM) ērģeļu klase svinēs 25 gadu darbības jubileju, un šim notikumam par godu Latgales vēstniecībā GORS 18. februārī plkst. 18 pirmatskaņojumu piedzīvos ērģeļmūzikas koncertuzvedums “Māras zemes ērģeļu gaisma”, LA.lv uzzināja JIRVM.

Koncertuzveduma stāsts ir balstīts uz Latgales Dievnamu apceļošanu, rādot katra ērģeļklases absolventa dzimto pusi, no kuras viņi devušies uz Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolu, lai iepazītu ērģeļmākslas burvību. Baznīcas kopā ar skatītājiem apceļos aktieris Kristaps Rasims.

Uz GORS skatuves skanēs Rēzeknes, Bērzgales, Kārsavas, Balvu, Varakļānu, Stirnienes un Preiļu baznīcu ērģeles. Muzikālo gaisotni papildinās Guntras Kuzminas balss un mūzika, kā arī jauniešu vokālās studijas “Skonai” dziedājums. Savukārt koncertuzveduma noslēgumā gaidāms īpašs viesis, ērģeļmākslas meistars, profesors Tālivaldis Deksnis, kura vadībā lielākā daļa absolventu ir ieguvuši bakalaura un maģistra grādus J. Vītola Lavijas Mūzikas akadēmijā.

Pirmo reizi uz GORS skatuves ērģeles satiksies duetos ar vijoli (Zane Kurme) un saksofonu (Santa Bukovska), daudzpusīgo talantu demonstrēs ērģeļu klases absolventes Ilze Grēvele un Agnese Urka, kas nu izcili darbojas vokālajā mūzikā.

Koncertuzvedumā skanēs vairāki ērģeļu jaundarbi, kas veltīti no Latgales nākušiem izciliem ērģelniekiem. Unikāls jaundarbs ērģelēm četrrocīgā un četrkājīgā “Riga organum duo” (Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme-Portnaja) izpildījumā, ko komponiste Dzintra Kurme-Gedroica ir radījusi tieši šīm mūziķēm. Tāpat komponists Rihards Dubra tikko uzrakstījis ērģeļdarbu par Latvijā tik ļoti iemīļoto kora dziesmas tēmu “Tu skaistō Dīva Dōrza rūze”, ko atskaņos ērģelniece un tagadējā ērģeļspēles skolotāja Guna Kise. To visu dvēseliskā stāstā apvienojis režisors Uģis Brikmanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti skaists pasākums iecerēts! Lai izdodas!

Draugiem Facebook Twitter Google+