×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
31. marts, 2017
Drukāt

Ar konvenciju pret orgānu tirgotājiem (3)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs vakar Strasbūrā parakstīja konvenciju par cīņu pret cilvēku orgānu tirdzniecību. Kā uzsvēris ministrs, pievienošanās konvencijai un Latvijas tiesiskā regulējuma pilnveidošana ļaus efektīvāk novērst un apkarot nelikumīgi izņemtu cilvēku orgānu tirdzniecību, kas cieši saistīta ar cilvēku tirdzniecību.

Konvencijas dēļ tiks noteikti vienoti noteikumi izmeklēšanai un kriminālvajāšanai, kā arī uzlabota starptautiskā sadarbība un informācijas apmaiņa krimināltiesiskajā jomā, lai starptautiskā līmenī efektīvāk cīnītos ar noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar cilvēka orgānu nelikumīgu tirdzniecību. Turpmāk kriminālatbildība tiks paredzēta ne tikai par cilvēku orgānu nelikumīgu izņemšanu, bet arī par darbībām, kas saistītas ar to izmantošanu, piemēram, nelikumīgu glabāšanu, pārvadāšanu, nodošanu, importēšanu un eksportēšanu. Lai nodrošinātu atbilstību konvencijai, Krimināllikumā tiks paredzēta atbildība par orgānu donora vai saņēmēja nelikumīgu vervēšanu, ja tas būs saistīts ar materiālu vērtību vai citu labumu piedāvāšanu vai došanu. Tāpat arī tiks paredzēta atbildība par nelikumīgu informācijas izplatīšanu ar nolūku gūt peļņu vai materiālu labumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Rasnač ! Būtu gan laiks doties pensijā !

  2. Sabiedrība vēršas pie nodokļu iekasētājiem Atbildēt

    Maize nav luksusa prece,kuru jāapliek ar tik pat augstu PVN kā omārus un Havanas cigārus!

  3. Par noziegumiem pret valsti, slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos, sadismu un pedofīliju ir jāparedz nāvessods un racionāli, pēc Ķīnas piemēra, jāizlieto sodīto orgāni. Ja tāds sods būtu bijis paredzēts, iespējams valsts nebūtu zaudējusi miljardu Citadeles un LM afērās.

Draugiem Facebook Twitter Google+