Latvijā
Kriminālziņas

Ar krāsns kruķi nosita sievu un sievasbrāli1

Foto: Artis Drēziņš

8. februārī Rēzeknē, Koku ielā kādā dzīvoklī cilvēki dzēra, kas pats par sevi nav nekas neparasts. Diemžēl alkohola lietošana pārauga vardarbība, kas beidzās ar to, ka Rihards Silaunieks ar krāsns kruķi vispirms nosita sievasbrāli Raimondu un pēc tam savu sievu Rudīti, ar kuriem dzīvoja kopā. Par šo ļoti smago noziegumu pagājušajā nedēļā Rēzeknes tiesā sākās tiesvedība.

Konflikts sācies par 77 eiro, kas bija pazuduši no Silaunieka kabatām – viņš par zādzību turējis aizdomās Raimondu un viņu piekāvis. Pēc tam nomierinājies un visi trīs turpinājuši malkot alkoholiskus dzērienus, līdz pusnaktī konflikts uzvirmojis no jauna. Silaunieks pieprasījis atdot naudu, bet Raimonds sācis lamāties pretim.

Tad Silauniekam sanākušas dusmas un viņš paņēmis metāla cauruli, ko izmanto kā krāsns kruķi, un vismaz 27 reizes iesitis sievasbrālim pa galvu.

Pēc tam vēl vismaz 25 reizes iespēris pa dažādām ķermeņa daļām. Sievasbrālis nomiris.

Par sišanu savam brālim skaļi protestējusi Rudīte – invalīde, kas sēdējusi uz krēsla. Tāpēc Silaunieks pēc tam, kad bija ticis galā ar sievasbrāli, piegājis pie sievas un vismaz 45 reizes iesitis ar kruķi pa dažādām ķermeņa daļām un vairākas reizes iespēris. Sieva nomirusi.

Tad Silaunieks izkāpis no dzīvokļa pa vannasistabas logu un kājām devies pie sava brāļa citā Rēzeknes daļā, kur nokļuvis ap četriem naktī. Pateicis brālim, ko izdarījis, kurš viņam ieteicis doties uz policiju. Silaunieks lūdzis brālim tabletes, kuras iedzerot varētu nepamosties. Tādas tabletes nebijušas, un Silaunieks noguris un paģirains aizmidzis tāpat.

Kad pirms astoņiem rītā pamodies, tad sazinājies ar jaunāko māsu, kurai palūdzis sevi aizvest uz policiju. Māsa to arī izdarījusi, pirms tam sazinoties ar vecāko māsu un piezvanot ārkārtas palīdzības numuram “112”, jo varbūt Silaunieka dzīvoklī kādu vēl var glābt.

Pirmie notikuma vietā ap deviņiem no rīta ieradušies ugunsdzēsēji glābēji –

viens no viņiem iekāpis pa vannasistabas logu un ieraudzījis divus asinīs guļošus un sadauzītus cilvēkus, katru savā istabā.

Skanējusi mūzika. Glābējs no iekšpuses izlauzis durvis, lai dzīvoklī varētu iekļūt mediķi un policija.

Pa to laiku Silaunieks jau sniedzis liecības policijā. Nāvējošo ieroci – krāsns kruķi – atrada kādu puskilometru no dzīvokļa pēc viņa norādēm. Liecinot policijā, Silaunieks neteicis, ka aizstāvējies, bet tagad, kā varēja noprast tiesā, pastāv uz to, ka sievasbrālis viņam uzbrucis pirmais ar citu, mazāku, krāsns kruķi.

“Brālis 1994. gadā traumēja galvu, pēc kā ārsti teica, ka viņš nedrīkstot dzert.
Saistītie raksti

Diemžēl dzēra. Tā bija pašiznīcināšanās. Kad iedzēra, sākumā bija jautrs, tad kļuva agresīvs, bieži zaudēja samaņu. Pret mani agresīvs nebija, bet bija pret sievasbrāli, kurš dzīvoja uz viņa rēķina. Brālis ģimenē bija vienīgais pelnītājs, ir labs celtnieks. Savulaik viņam nopirku dārgus instrumentus, bet sievasbrālis tos bija paņēmis un nodzēris,” tiesā stāstīja vecākā māsa.

“Teicu brālim, ka varu palīdzēt šķirties, ka nevajag tādā ģimenē dzīvot. Brālis atbildēja, ka varētu braukt uz Norvēģiju strādāt, tikai tad sieva nomiršot badā. Diemžēl viņa sieva arī bija dzērāja, nekur nestrādāja un dzeršanas dēļ kļuva par invalīdi, bet turpināja lietot alkoholiskus dzērienus, pārvietojās ar grūtībām. Visi trīs viņi tur dzēra.”

LA.lv