×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Ar krievu sakrālo mūziku noslēgsies pirmais “Ziemassvētku festivāls” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Radio koris.

Dzintaru koncertzāle un Latvijas Radio koris aicina uz pirmā “Ziemassvētku festivāla” noslēguma koncertu “Pareizticīgo Ziemassvētki” 7. janvārī plkst. 19:30, LA.lv pavēstīja koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Programmu, kas aptver krievu sakrālo kormūziku no 18. gadsimta līdz mūsdienām, veidojis un diriģēs izcilais krievu komponists un diriģents Sergejs Jekimovs, apliecinot šīs mūzikas tradīcijas dzīvotspēju un garīgo skaistumu.

Koncertā skanēs trīs izcilā krievu komponista Georgija Sviridova sacerētie dziedājumi: ”Svētā mīla”, kas rakstīta pēc A. Tolstoja drāmas motīviem, un divi garīgie sacerējumi no viņa pēdējā kormūzikas opusa “‘Dziedājumi un lūgšanas”, tāpat arī viena no labākajiem Pēterburgas komponistiem Aleksandra Knaifeļa skaņdarbu ”Lūgšana Svētajam Garam”, jaunā Pēterburgas komponista Alekseja Plešaka ciklu ”Desmit garīgie dziedājumi’, baltkrievu komponistes un diriģentes Irīnas Deņisovas “Ķerubu dziesmu” , bet viens no programmas galvenajiem akcentiem būs Rodiona Ščedrina Tēvreize no liturģijas ”Apzīmogotais eņģelis”.

No 16. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisinājās pirmais “Ziemassvētku festivāls”, kura desmit koncertos uzstājās izcili Latvijas un ārzemju mākslinieki – maestro Raimonds Pauls, Latvijas Radio bigbends, Ksenija Sidorova, Raimonds Ozols ar stīgu kvartetu, Rīgas Doma zēnu koris, kontrabasists Gunārs Upatnieks, balsu virtuozi Latvijas Radio koris, dziedātājs Ralfs Eilands, Nacionālo bruņoto spēku orķestris, čellists Valters Pūce, Zvanu ansamblis PRIMUS, dziedātāja Anniju Putniņa un Sinfonietta Riga stīgu grupu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. no zāles skatoties Atbildēt

    Var jau teikt, ka galvenais ir dziedāšana…bet tērpi gan ir neizteiksmīgi .

Draugiem Facebook Twitter Google+