Mobilā versija
Brīdinājums -0.2°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 18. janvāris, 2018
10. septembris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Ar kūku kasti (3)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Lai gan uz papīra viscaur tiek deklarēts atbalsts un prioritāte demogrāfisko problēmu risināšanai, tas brīdis, kad kāds politiskais spēks iedrošinās nākt ar konkrētiem projektiem tautas dzīvā spēka atdzemdināšanā, pārējiem liek neveikli stingt kā sāls-stabiem – kā, tas patiešām būs jādara!? Sevišķo uzdevumu premjerministrs, pienākumu nospiesti ministri, protams, ir bezgala tāli no krāsainās pasaules, kur valda rozā un gaišzilais un kur vecāki priecājas, ka zīdāmo atvašu kaka beidzot kļūst zaļgandzeltena. Pavecie valdības locekļi zināmu apstākļu dēļ nevar dot praktisku ieguldījumu latviešu dzimstības veicināšanā, jo ministriem naktī svarīgi gulēt kā nosistiem pie nopūstām svecēm pēc darba dienas dunas. Tomēr politiķi nedrīkst aizsnausties, pastāvīgi atgādinot, cik nozīmīga vairošanās Latvijai, un atbalstīt tos, kas vēl liek lietā laulības dzīves piederumus. Ik rītu pamostoties, valstsvīriem jāsāk ar apsolījumiem darīt visu, kas pa spēkam, lai nodrošinātu tautas ataudzi, un turēt par pirmo uzdevumu palīdzēt rasties un iesakņoties stiprām dzimtām, lai visapkārt skan možas latviešu bērnu balstiņas, nevis tikai drūmas pensionāru nopūtas.

Tas novērots, cik ļoti Valsts prezidents ar lielu kūku kasti mīl nākt ciemos pie dižģimenēm. Svarīgākie amatu vīri aizvien laipni uzlūko bērnu bariņu un no mazuļu ķekara foto pulkā smaida līdzi. Publiskos pasākumos politiķi nepalaidīs garām iespēju noglaudīt un papaijāt garāmejot sastapto balto galviņu, uzsist uz pleca tētim un iekniebt sānā māmiņai. Taču, ak vai, kā noplok sirsnība, sašaurinās fiskālā telpa un cik steidzamāk iedalāmi citi darbi, kolīdz jānolemj par materiālo piešķīrumu no budžeta līdzekļiem, lai risinātu demogrāfiskās problēmas, novērstu latviešu izmiršanu. Tad rodas neatliekamākas prioritātes, sasāpējušākas lietas par palīdzības maksājumiem kuplām saimēm, un vienīgie koalīcijas partneri no Nacionālās apvienības, kas iestājas par ģimeņu pabalstīšanu, izpelnās nopēlumus un pārmetumus par lēkšanu uz ecēšām un miljonu sviešanu ārā pa logu. Vecākie biedri no ZZS un “Vienotības” pamāca – nevaram atļauties nesamērīgu finansējuma pieaugumu. Ar tik iespaidīgu naudas pielikumu daudzbērnnieki kļūs stāvus bagāti! Sevišķi ar iebildumiem izcēlies “Vienotības” jaunais līderis Ašeradens, kam demogrāfijas programmas raisa lielas zobu sāpes un skābas grimases. Blakussēdētājs līdzjūtīgais labklājības ministrs Reirs varēja gan kolēgu pieturēt aiz piedurknes un uzšņākt – ko tu klaudzini kā āmurs, tā partiju taisnā ceļā nolaidīsi uz grunti!

Kad izlauzīsies lielo algu saņēmēju neapmierinātība, ka mēnesī nopelnīto uz mājām vairs nav jāved ar ķerru un piķi var sastūķēt koferī – varasvīri uzreiz satrauksies. Valdība vienmēr uzmanīgi ieklausīsies aizvainotos, lūpu uzmetušos ārzemju investoros, ka dokumentācija, lietvedība Latvijā kārtojama tikai vietējā valodā. Arī bēgļu apgādē tiek radīti pilotprojekti un rūpīgi pārdomāti priekšlikumi par stāvokļa uzlabošanu. Priekš daudziem valdība pašu velnu panāks un izdarīs, tikai māmiņas ar bērnu ratiņiem gan labprāt netiek gaidītas MK durvju priekšā. Jo rada tā kā neērtības sajūtu, tā kā sirdsapziņas ēdas par ēkas dūmvadā izkūpējušiem solījumiem.

Bet tavu laimi, ka uz valdību atlidojis stārķis, kamdēļ mostas spārnotas cerības, ka veselības ministre uzstāsies, lai atrastu naudu mūsu dūdām un kriksīšiem. Un re, godprātīgais Ministru prezidents atcerējies, ka cēlies no izslavētas partijas, kura teica, ka latviešiem pienāks tie laiki, kad divi vecāki spēs izaudzināt un izskolot trīs bērnus. Tagad Kučinskis licis par pienākumu – lai cietumnieki smok mūros, nevis gaišās, skaistās telpās, lai kaut no pazemes izrauj naudu, bet valsts kasē ir jādzemdē 100 miljoni ģimenēm ar bēbīšiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Dūdas un Kriksīši…Tas tik mīļi…

 2. kurš gan cits, ja ne paši Atbildēt

  Vismaz Rīgas māmiņas ar bērnu ratiņiem gan varēja uzrīkot “pastaigas” MK durvju priekšā.
  Kaut reizi nedēļā…
  Ar uzrakstiem uz ratiņu priekšas…
  Ārzemju korespondentiem redzēšanai…
  Vienkārši iet – bez mikrofoniem, transparantiem, balonu pušķiem – lai nav jāsaskaņo maršruts kaut kur gar nomales atkritumu konteineriem…

 3. Ak,es viena nejaucene Atbildēt

  Kà sacít jàsaka-édiet tak kúkas,ja maizei nepietiek.
  Līcíti,es Tevi,netradicionàli,bet mílu!Ípasi rakstísanas stilu….kas vél liek lietà laulíbas dzíves piederumus.Nu kur vél delikàtàk pateikt.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kāds ir Latvijas bibliotēku vidējais lasītājs?

Drošības policija (DP) ir sagatavojusi rekomendācijas Latvijas bibliotekāriem, aicinot pievērst uzmanību bibliotēkas apmeklētāju pastiprinātai interesei par islāmu un vardarbību saturošo video materiālu vērošanai internetā. Eiropas valstīs konstatētās tendences liecinot, ka radikāli noskaņotas personas sev interesējošu informāciju aizvien vairāk iegūst no interneta brīvpieejas punktiem, ieskaitot bibliotēkas. DP sagatavojusi bukletu, kurā bibliotekāriem iesaka – ja tiek novērota kāda no DP minētajām pazīmēm, DP aicina noskaidrot konkrētās personu vārdu, aprakstu un informēt par to Drošības policiju.

Vai deputātu Artusa Kaimiņa un Valda Kalnozola savstarpēja cīkstēšanās dara kaunu Saeimai?
Draugiem Facebook Twitter Google+