×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Ar kultūrvēsturisko un jaunlaiku bagātību. Saruna ar Daini Vingri

vingris_vs_9

Saruna ar Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri.

 

Šeit iespējams apskatīt un lejupielādēt foto no “LA” dienas Koknesē.

 

– Ar ko Kokneses novads lepojas?

– Protams, mēs lepojamies ar saviem cilvēkiem, jo tas, kas padarīts, ir viņu nopelns. Pašvaldības pienākums ir gādāt, lai radītu priekšnoteikumus ražīgam darbam. Ja vajadzētu klasificēt veiksmīgus uzņēmējus – tie ir zemnieki, dažādu nozaru uzņēmumu īpašnieki, jo attīstās rūpniecības zona, novadā ir meži un ūdeņi. Novadam ir ļoti labas perspektīvas. Kad rūpniecības zonu sakārtos, varēsim aicināt darbā cilvēkus – mums bērnudārzos nav rindas, mums ir labas skolas, piemēram, lieliska mūzikas skola. Tur strādā izcili skolotāji, uz svētkiem koncertos iztiekam tikai ar saviem mūziķiem, dejotājiem.

– Novadā, agrāk Kokneses pagastā, arvien izstrādāti dažādi attīstības projekti. Ko šajā virzienā darāt pašlaik?

– Pašlaik strādājam gan pie teritoriālā, gan attīstības plāna un saliekam punktus vissvarīgākajās vietās. Piemēram, būtiski ir sakārtot ceļus, lai savienotu novadu ar kustības artērijām. Stratēģiski vērtējot, svarīgi ir ēku siltināšanas projekti – mums ir deviņas mācību iestādes, tūlīt būs desmit, jo Vecbebrus pārveidosim par amatu internātvidusskolu. Mums jāuztur visas skolas un bērnudārzi, kaut arī Iršu pagasta Pērses skolā ir tikai 50 skolēnu, bet tas ir novada interesēs – tiklīdz kādā centrā nebūs skolas, ģimenes pārcelsies citur, pazudīs darba vietas un tādā panīkušā pagastā paliks tikai vārnas… Par Pērses skolu esam pieņēmuši politisku lēmumu, ka vēl divus gadus to dotējam.

– Vai Vecbebru amatu internātskolā tiks saglabāta biškopības specialitāte, kas bija vienīgā apmācību vieta Latvijā?

– Jaunieši nepiesakās… Tāpēc ir ideja, ka Vecbebros varētu būt arī pieaugušo biškopības izglītības neklātienes centrs. Pēc minētā projekta domājam, kā apvienot tehnikumu un internātu.

 

Vēl par projektiem. Eiropas projekti ir jāizmanto, jo bez šī atbalsta būtu grūti ko paveikt. Piemēram, sporta attīstības infrastruktūrā pēdējos gados esam ieguldījuši ap 3,5 milj. latu. Ēkas uzceltas, stadions ierīkots, ir reģionā modernākais peldbaseins. Bet tas viss jāuztur, un uzreiz parādās jautājums par inovāciju atdevi.

 

Tāpēc mums ir doma Koknesē vasarās radīt jauniešu atpūtas nometņu vietu. Piemēram, ir internātskola, kur apmesties, ir ēdināšanas iespējas, ir ideāla atpūtas vieta – parks, pilsdrupas, Likteņdārzs, tuvākā apkārtne. Vajadzīgi enerģiski jauni cilvēki, kas ideju realizētu…

– Kokneses novadā ir arī unikāls kultūrvēsturiskais mantojums.

– Tā ir mūsu bagātība, un reizē šis mantojums ir pamats ekonomiskai darbībai, kas ļauj pelnīt. Tagad pilsdrupās jau notiek viduslaiku kāzu sarīkojumi, varētu būt atrakcijas, piemēram, zobenu cīņas. Jāstrādā pie tā, lai tur būtu kafejnīcas, lai vizinās ar laivām utt. Ar Eiropas līdzfinansējumu Kokneses pilsdrupās uzcēlām vēstures ekspozīcijas paviljonu. Paredzēts sakārtot taku no pilsdrupām uz Likteņdārzu. Lai būtu nūjotāji, riteņbraucēji, jo pagaidām Likteņdārzs no parka un pilsdrupām it kā atrauts.

Kokneses novads

Izveidots 2009. gada 1. jūlijā, apvienojoties Kokneses, Bebru un Iršu pagastam.

Novada kopējā platība ir 360,66 kvadrātkilometri. Iedzīvotāju skaits – 5961, t. sk. Kokneses pagastā – 4145, Bebru pagastā – 1271 un Iršu pagastā – 545 iedzīvotāji.

Iedzīvotāju galvenās nodarbošanās nozares ir lauksaimniecība, kokapstrāde, kūdras ieguve, tūrisms.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+