×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Ar “LA” starpniecību tiek pie saimnieces
 (2)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Ja vēlies būt saimniece manā lauku sētā, atsaucies! Apmēram tā skanēja kurzemnieka Artūra sludinājums “Latvijas Avīzē”. Vai saimniece atrasta? Jā, varot teikt, ka beidzot meklējumi vainagojušies ar rezultātu. Nupat saimniece ir ieradusies Artūra lauku sētā, un viņš to vēro ar “pozitīvu skatu”.

Tiesa, vēl vienam otrs jāiepazīst, jāpaskatās, kā veiksies ar mājas darbiem, jāpārliecinās, vai tiešām būs palicēja.

Artūrs neslēpj – viņš cer, ka jaunajā saimniecē atradīs arī savu “otru pusīti”, dzīves draudzeni mūža otrajai pusei. Pašam jau pāri sešdesmit, pirmā laulība šķirta, dēli pieauguši, viņiem sava dzīve. Pensija būs tikai nākamgad, šobrīd strādā algotu darbu tuvējā lielfermā, un šis darbs patīkot, īpašnieks strādājošos nodrošina ar pienu un gaļu, pašiem nekas nav jāpērk. Tāpēc ne govis, ne cūkas savā kūtī vairs netur. Palikuši sīkumi – truši un vistas. Tomēr vēlējies, lai kādas sievišķīgas rokas sakopj māju, pagatavo ēdienu, vasarā iekopj dārzu un puķu dobes.

Vai viegli tikt pie saimnieces? Nē, tas nenotiek ātri. Kamēr sagaidījis īsto nācēju, tādu, kā vēlējies, – vecumā līdz 55 gadiem, bijis jāapbruņojas ar pacietību. Sludinājumus “Latvijas Avīzē” teju gada garumā ievietojis gandrīz ik mēnesi. Artūrs: “Zvanīja daudzas, pārsvarā no Latgales puses. Bet, kā pateicu, ka lauku sēta atrodas Kurzemē, tā interese zuda. Tas esot pārāk tālu. Ja būtu kaut kur pusceļā ap Rīgu…”

Bet Latvijā tik daudz vientuļu sieviešu pirmspensijas un pensijas gados! Artūram uz to savs skats. “Ja sieviete nopietna, strādīga, tad viņai, visticamāk, pašai jau ir vai nu sava māja, vai dzīvoklis, tāpat iedzīve, dārzs. Tad nav kā jaunībā – paķer čemodānu un esi klāt.” Tāpēc meklējumi prasījuši ilgāku laiku, bet nu Artūrs ir priecīgs, ka pēc darba mājās viņš vairs nebūs viens.

Cienījamo lasītāj!


Ja jums ir sava pieredze dzīvesbiedra vai dzīvesbiedres meklējumos, uzrakstiet. Adrese: “Latvijas Avīze”, Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010 vai elektroniski: vestules@la.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tas ir algots darbs! Grib kalponi bez maksas! Velāk prasīs arī piegulēt! Veči, kauna vairs nemaz nav?

    • Kāda kalpone, vecis nes no fermas gaļu, pienu, paēdusi, padzērusi. Gan jau pati arī grib dzīvot pārī, nevis viena. Ir sievietes, kas tāpat kā šis puisietis meklē savu otru pusīti. Vai tad nē?

Draugiem Facebook Twitter Google+