×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Ar labo piemēru pa Latviju – dziedošā Tihovsku ģimene


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc uzvaras “Dziedošo ģimeņu” šovā Tihovsku ģimene – mamma Dace, Dagnis un Laima – ar dziesmu “Olūteņam” pirmo reizi piedalās arī Latvijas šlāgeraptaujā. Runājot par šlāgeraptauju, Dace nosmej, ka viņi ir “jaunizcepti” mākslinieki, tāpēc piedalīšanās šlāgeraptaujā viņiem ir jauna pieredze.


 

Tihovsku ģimenei šis pavasaris un vasara ir pagājuši dziesmoti. “Pavasarī mums bija gods muzicēt kopā ar tādiem grandiem kā Ēriks Upenieks, Vilnis Krieviņš, Jānis Lemežis. Varam teikt, ka apceļojām Latviju. Tālākā vieta bija Ezerē. Pēc šova ir tāds rūdījums, ka koncerts reizi nedēļā – tie mums ir svētki, ar prieku un pilnu atdevi varam uzstāties un priecēt savus klausītājus,” nosaka Dace. Apceļojot Latviju, Dace ir ievērojusi, ka visur viņu publika ir līdzīga un tā mīļi nosaka: “Mūsu publika, ja tā skaisti var teikt, kā dziesmā “sniegs, kad matos sidrabots”. Ir patīkami, ja mēs šiem cilvēkiem varam sasildīt sirdi, dāvāt prieku un gandarījumu. Vēl mēs patīkam maziem bērniem. Viņi ir tik mīļi! Katrā koncertā saņemam tik daudz ziedu!”

Runājot par šlāgeraptauju, Dace atzīstas – kā “jaunizceptie” mākslinieki pagaidām domā, vai iesniegt vēl kādu dziesmu šajā aptaujā. “Jāizpēta noteikumi, vai mēs to varam darīt un tad jau redzēs,” teic Dace. Taču ģimenei top ieraksti Ata Auzāna studijā. Ir ierakstītas dziesmas “Dāvāja Māriņa”, “Olūteņam”, kas skan šlāgeraptaujā, un “Skaista mana tēva sēta”, kas šogad ir iekļauta “MicRec” izlasē “Dziesmu krūze”. Šī dziesma piedalās arī “Amigo Dzintara dziesmu aptaujā” un iekļuvusi finālā. Fināla dziesmu balsojums būs rudenī.

Tihovsku ģimene vienmēr ir bijusi muzikāla. Visi trīs dzied Daces vadītajā folkloras kopā “Ilža”.

Tihovsku ģimenē svarīgas ir garīgās vērtības, bet, kā jau latgaliešos, viņos jo cieši kopā savijušās kristīgās un tradicionālās vērtības. Tas ir viņu dzīvesveids un ģimenes spēks. “Tradīcijas cieši savijušās, jo tautasdziesmās jau ir tās pašas vērtības, kas 10 baušļos – tikums, labestība. Viss organiski saaudzis kopā,” teic Dace.

Daudz kas Tihovsku ģimenes dzīvē ir mainījies pēc uzvaras šovā. Ir piepildījies kāds Laimas sen lolots sapnis – iepazīšanās un tikšanās ar Nacionālā teātra aktrisi Ditu Lūriņu-Eglienu. “Dita ielūdza mūs visus uz teātra izrādēm un pēc izrādes atrada laiku jaukām sarunām ar mums,” atklāj Laima. Dagnis atzīst, ka ir jārēķinās ar to, ka nekad vairs nebūs tā, kā bija. “Esi atpazīstams un tev tas ir jāņem vērā. Uz mums skatās, un mums jārāda labais piemērs.” “Man prieks, ka mazi bērni, redzot, kā Laima spēlē vijoli, arī vēlas mācīties vijoļspēli, svilpauniekus un citus mūzikas instrumentus,” smaidot nosaka Dace.

Tihovsku ģimenes neizmērāmo mīlestību pret mūziku var novērtēt koncertos ne tikai Latgales pusē, bet visā Latvijā, kā Dace saka: “Mēs cenšamies neatteikt koncertus, lai atdotu cilvēkiem kaut daļiņu tās mīlestības, kuru saņēmām šova laikā.” Ir cerība, ka ģimenes radošais darbs Ata Auzāna studijā varētu vainagoties ar albumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+