×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Ar lāpstu autobusā

etalons_015_ts

Radās konflikts ar “Rīgas satiksmes” kontrolieriem. Nopirku teleskopisko lāpstu, vedu uz vasarnīcu 2 metrus garā iepakojumā. Biļete bija kā parastam pasažierim, kontrole neko vairāk neprasīja. Braucu atpakaļ ar 18. autobusu, bet tad kontrolieri pieprasīja maksāt sodu.

 

No pagājušā gada jūlija esot Rīgas domes lēmums, ka nedrīkst pārvadāt bagāžu, kas garāka par 1 metru 80 centimetriem. Kā tad īsti ir?
 Edmunds Vitkovskis Rīgā

 

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” preses sekretārs Viktors Zaķis atgādina, ka “Rīgas sabiedriskā transporta (tramvajs, trolejbuss un autobuss) lietošanas noteikumi” nosaka, ko nedrīkst pārvadāt pasažieri:

• ugunsnedrošas, sprāgstošas, indīgas vai kodīgas vielas;

• asus priekšmetus bez pārvalkiem;

• šaujamieročus bez apvalka;

• smērējošus vai smakojošus priekšmetus;

• bagāžu, kuras izmēru (garums, augstums, platums) summa pārsniedz 300 cm;

• rokas bagāžu, kuras garums pārsniedz 180 cm;

• dzīvniekus (izņemot suņus, kas pārvadājami atbilstoši speciāli noteiktajai kārtībai, kā arī kaķus un citus mazus dzīvniekus, kas pārvadājami krātiņā vai citā atbilstošā veidā saskaņā ar vispārējiem bagāžas pārvadāšanas noteikumiem).

Bagāžas izmēru ierobežojumi neattiecas uz personām ar funkcionāliem traucējumiem, kam nepieciešami tehniskie palīglīdzekļi, grūtniecēm un personām ar maziem bērniem, kā arī gados veciem cilvēkiem (ja palīglīdzekļi nodrošina pārvietošanos) un vienas sporta inventāra vienības vai mūzikas instrumenta pārvadāšanu, ja transporta līdzekļa tehniskās iespējas to pieļauj.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+