Kultūra
Māksla

Ar Latgales mākslinieku darbu izlasi izstādē “Ars Longa” svin Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas 60. jubileju0

Publicitātes foto

Līdz 27. oktobrim Latgales vēstniecības “Gors” Mākslas galerijā skatāma Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (RMDV) absolventu, nu jau Latgalē un Latvijā labi zināmu mākslinieku, izstāde-retrospekcija “Ars Longa”, kas veltīta skolas sešdesmit gadu jubilejai. 25. oktobrī plkst. 16.00 RMDV aicina uz satikšanos izstādē.

Izstādē skatāma RMDV šobrīd Latvijas mākslā redzamāko absolventu darbu retrospekcija. Izstādē piedalās Jolanta Ābele, Anita Bernāne, Magone Boleiko, Mairita Folkmane, Bitty Fomins, Pēteris Gleizdāns, Digna Gordijenko, Ilze Griezāne, Una Gura, Līga Jukša, Rolands Krutovs, Anna Laicāne, Mārīte Leimane, Ingūna Levša, Sanita Mickus, Eleonora Pastare, Elga Paura, Vladislavs Paurs, Jānis Plivda, Dainis Pundurs, Antons Rancāns, Gundega Rancāne, Maruta Raude, Agra Ritiņa, Andris Silapēters, Svetlana Skačkova-Marčenko, Līga Skariņa, Elvīra Sprindžuka, Vija Stupāne, Modris Svilāns, Ilona Šauša, Vēsma Ušpele, Ģertrūde Zeile, Lilija Zeiļa, Anatolijs Zelčs, Jānis Ziemelis, kā arī skolas pedagogs Norberts Kudiņš.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola dibināta 1959. gadā kā Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas filiāle, sākumā ar divām nodaļām – Latgalei tradicionālo keramiku un tā laika pieprasīto dekoratīvo noformēšanu. 1969. gadā skola pārtop par Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu, kurā audzēkņi var apgūt mākslas keramikas, mākslinieciskās noformēšanas un aušanas specialitātes. Izglītības iestādes jaunā ēka tika uzcelta 1980. gadā, un līdztekus darbu uzsāk Bērnu mākslas skola. 1990. gadā sākas jaunas iespējas skolu absolventiem – Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas telpās tiek atvērta Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle. 1993. gadā Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskola tiek reorganizēta par Rēzeknes mākslas koledžu. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas darbības vīzija ir “Esi gudrs, brīvs un radošs mūsdienu tehnoloģiju un sajūtu pasaulē”, kas nozīmē – saprast un orientēties modernajā pasaulē, pakļaut sev un saviem darbiem un izdomām tehnoloģijas un savām rokām prast radīt.

Šobrīd Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas izglītības programmas sākas no laikmetīgas izpratnes par senajiem amatiem un turpinās līdz pat populārajām dizaina programmām. Jaunākie izglītības virzieni – koka restaurācija, foto dizains, reklāmas dizains un tēlniecība. RMDV direktors profesors Osvalds Zvejsalnieks par skolas devumu saka: “Līdz ar skolas ienākšanu Rēzeknē un Latgalē ļoti daudz kas izmainījās. Varbūt skaļi teikts, bet parādījās tāda kā mākslas inteliģence – tas bija aizsākums Rēzeknei kā mākslas centram. Latgales glezniecībai un mākslai ir sava seja, un lielā mērā šo rokrakstu ir veidojusi arī mākslas vidusskola.” Rēzekne ir viena no tām vietām Latvijā, kur mākslas tradīcijas ir vienas no vissenākajām, uzsver Zvejsalnieks, un tās attīstās arī modernā pasaulē.

LA.lv
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
VIDEO. Iznācis filmas “Jelgava 94” treileris. Pirmizrāde jau nākamnedēļ
2 dienas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Jaunības aizlauztie spārni. Maijai Kreklei jauns romāns “Klusums izmisīgs”
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Eiropas Kultūras mantojuma dienas – interesantāko notikumu izlase
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Zarnu infekcijas simptomi atklāti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem Siguldas pusē
48 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kad ārēji sakopies indivīds ver vaļā muti, nereti ir jābāž ciet ausis 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Spēcīgais vējš gandrīz nogāzis sastatnes deviņstāvu ēkai uz Liepājas centrālās ielas
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdien uzspīdēs saule un pūtīs spēcīgs vējš
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Baumanis piebremzē Nitišu, Rīgā fināls bez latviešiem
1 stunda