×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Ar Latgali sirdī – “Patrioti.lg”


Patrioti_lg_6

Latvijas šlāgeraptaujā pēc ilgāka pārtraukuma ar savu jaunāko dziesmu “Māmiņām” piedalās patriotiskā latgaliešu grupa “Patrioti.lg”, kurā apvienojušās divas radošas personības Juris Ostrovskis un Artūrs Uškāns.

Grupas līderis Juris Ostrovskis atklāj, ka šie gadi pavadīti jaunrades procesā. “Nekur jau nebijām pazuduši, koncertējām, eksperimentējām. Mums abiem bija solo projekti, Artūrs aptaujā piedalījās ar savu vadīto latgaļu etnogrupu “Laimas muzykanti”. Dalība aptaujā ir kā atskaites punkts pašiem un tajā pašā laikā atgādinājums citiem par sevi, par “Patrioti.lg”, jo bija jau paklīdušas baumas, ka esam izjukuši un darbojamies citos projektos,” saka Juris. Pavisam drīz maijs un Māmiņdiena, tad grupas izpildītā dziesma būs aktuāla. “Šī ir pirmā dziesma, ko ierakstījām latviešu valodā. Līdz šim bija tikai latgaliski. Kādā intervijā Guntars Račs teica, ka agrāk pietika tikai ar to, ka dziesma ir latgaliski, lai būtu topa augšgalā, tagad šī situācija ir mainījusies. Ar šo dziesmu vēlējāmies pievērst lielāku uzmanību Latgales sociālajām problēmām,” atklāj Juris.

“Patrioti.lg” vienmēr izpildījuši dziesmas par sociāli aktuālām tēmām. “Pa šiem gadiem sakrājušās dziesmas, un tagad varētu iznākt arī mūsu trešais grupas albums. Tā kā esam atkāpušies no sākotnējā principa dziedāt tikai latgaliski, tad jaunā albuma nosaukums varētu būt “Patrioti.lg+lv”,” smaidot nosaka Juris.

Radošā apvienība “Patrioti.lg” radās laikā, kad Daugavpilī uz ielas ikdienā praktiski nevarēja dzirdēt ne latviešu, ne latgaliešu valodu. “Pirmais latgalietis, ko iepazinu, bija Artūrs Uškāns, kas jau tad darbojās “Laimas muzykantos”. Sarakstīju savu pirmo dziesmu “Daugaveņa” un atrādīju Artūram. Viņš mudināja, lai dziesmu ierakstu. Dziesma skanēja Latgales Radio un “Latvijas Radio 2”. Piedaloties aptaujā ar “Daugaveņu”, pieaicināju arī Artūru, jo viņš bija šīs dziesmas iniciators. Arī nosaukums “Patrioti.lg” ir Artūra ideja,” teic Juris. Tagad varbūt situācija ir mainījusies, bet patriotisms jau nekur nav pazudis.

Grupa vienmēr aktīvi spēlējusi zaļumballēs. “Spēlējot zaļumballēs cenšamies turēties pie vecajām vērtībām un spēlējam to veco zaļumballes stilu ar valsīti, tautas dziesmām. Negribam izdabāt jaunatnei un pāriet uz disko variantu,” atklāj Juris. Viņš neslēpj, ka šī vasara jau ir saplānota un koncertu ar viņu piedalīšanos būs daudz. “Lielāko pasākumu plānojam 23. maijā Ilūkstē, kur būs Latgales šlāgermuzikantu saiets. Jau par tradīciju kļuvis koncerts Preiļu parka estrādē. Šogad tas būs 2. augustā. Šī vasara ir aizpildīta. Daudz dažādu koncertu, lai tikai pietiek spēka visos nospēlēt,” smaidot nosaka Juris. Tāpat “Patrioti.lg” šajā pavasarī aizsāka sadarbību ar dziedošo Puncuļu ģimeni. Vasarā šim projektam būs neliela pauze, bet, atsākoties rudenim, atkal uzspēlēsim kopā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+