×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Ar Latvijas lepnumu sirdī

LETALETA

Latvijas sieviešu valstsvienība sākusi gatavošanos Eiropas čempionātam, kas no 11. līdz 28. jūnijam notiks Ungārijā un Rumānijā.

Latvijas valstsvienības rindās šovasar atgriežas Anete Jēkabsone-Žogota un Gunta Baško-Melnbārde, komandas galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš neslēpj, ka tieši ap šīm spēlētājām tiks veidota komandas spēle. Anete un Gunta, tāpat Zane Eglīte un Zvirgzdiņš ir ar Pekinas olimpisko pieredzi, bet šī Eiropas čempionāta izskaņā gā gaisma tuneļa galā vīd jauns olimpiskais mērķis – Rio’2016. Latvijas Basketbola savienības vadība un treneri skaļi to nepiesauc, taču kā saka Gunta Baško, tāds mērķis klusībā ir katras spēlētājas sirdī.

Pirmajā treniņā gan nepiedalījās Anete Jēkabsone-Žogota, kura apslimusi ar vēdera vīrusu un komandai pievienosies mazliet vēlāk. Viņa nedosies uz pirmajām pārbaudes spēlēm nākamajā nedēļā Grieķijā un gatavosies pēc individuāla plāna Rīgā.

“Liels prieks būt daļai no komandas. Kad zvanīja treneris un aicināja atpakaļ izlasē, bija vajadzīgs neliels mirklis apdomai. Kad pirms četriem gadiem aizgāju no izlases, bija iestājies fizisks un emocionāls tukšums. Tagad labi jūtos uz laukuma, jūtu, ka vēl daudz varu dot izlasei. Ka ieksā joprojām ir tā Latvijas lepnuma daļiņa, ka varu uzvilkt Latvijas kreklu un laukumā nodziedāt himnu. Arī šorīt, pamaostoties pirms treniņu darba sākuma, ir sajūta, ka izdarīta pareiza izvēle un tieši to pašlaik gribu. Treniņā meitenēm acīs ir uguntiņa, laukumā cīnīsimies par katru centimetru,” ar jaunām emocijām izlases darbā metas Gunta Baško-Melnbārde.

Ja vien nebūs savainojumi, 15 valstsvienības klandidātes treniņu darbā piedalīsies līdz pat galīgā sastāva nosaukšanai. Treneri uzsver, ka grūta sastāva izvēle ir daudz patīkamāka kā neparedzēti svītrojumi spēlētāju sarakstā. Tādi Latvijas izlasē jau bijuši gana daudz, īpaši nepatīkami Zvirgzdiņam ir Baibas Eglītes un Kates Krēsliņas krustenisko saišu plīsumi.

“Vienlaikus esmu priecīgs un pateicīgs, ka Anete un Gunta atgriežas komandā. Laikā, kad citas komandas naturalizē amerikāņu spēlētājas, mums ir pašiem savas vērtības, kas noteikti dos lielu ieguldījumu izlases spēlē. Nebūs noslēpums, ka šīm divām spēlētājām būs liels spēles laiks un līderu loma, tādēļ apkārt būs nepieciešamas labas un nesavtīgas melnā darba darītājas. Ar mūsu komandas saliedētību un taktisko gudrību mēs radīsim pretestību katram pretiniekam un cīnīsimies par uzvaru katrā spēlē. Konkrēti mērķi pašlaik nav izvirzīti, sieviešu basketbolā tas ir riskanti. Iesim soli pa solim un darīsim visu, lai beigās sasniegtu augstu rezultātu,” darbu sākot saka Ainars Zvirgzdiņš.

 

Uzslavas ārzemniecēm

“Atskatoties uz klubu sezonu ir liels prieks par vairākām ārzemēs spēlējušajām meitenēm. Ārkārtīgi iespaidīgas ir Guntas vairāk kā 30 minūtes Francijas čempionāta līmenī. Neraugoties uz savainojumu, spīdoša sezona Spānijā padevās Ievai Vītola un kā rezultāts ir jauns līgums ar vienu no šīs valsts labākajām komandām. Nevaru nepieminēt Aneti Šteinbergu, kuraqs spēli sezonas laikā Beļģijā izdevies pārvaidot atrbilstošāk Eiropas basketbola standartiem. Kurskā starp līderēm bija Anete Jēkabsonoe-Žogota. Diemžēl Latvijas čempionāta līmenis hbbūtiski atšķiras sākot ar auguma parametriem un beidzot ar izpildījumu. Analītiski vērtējot, kas pret ko varēs spēlēt izlašu līmenī, šoreiz ārpus kandidātu loka palikušas dažas Latvijā populāras spēlētājas. Būtu jāmēģinā pārv eidot šo spēlētāju spēle, kam mums pašlaik nav laiks,” par esošajām un ārpus saraksta palikušajām spēlētājām spriež Zvirgzdiņš.

 

12 pārbaudes spēles

Spēlētājas ieradušās pēc klubu sezonas, šādos apstākļos treniņu darbā uzreiz iespējams ķerties pie basketbola un taktikas. Tādēļ arī pārbaudes spēles sāksies jau otrajā darba nedēļā un kopumā būs neierasti daudz – 12. No 13. līdz 15. maijam Atēnās tiks aizvadītas trīs spēles pret Grieķiju, 22. maijā Rīgā viesosies Baltkrievija, 23. maijā “Arēnā Rīga” notiks Rozā lentītes spēle pret Ķīnu, 25. maijā vēl viena tikšanas ar ķīnietēm, no 29. līdz 31. maijam pārbaudes turnīrā Karlovivaros pretiniekos būs Čehija, slovākija un Turcija, 3. jūnijā Rīgā spēlē ar Lietuvu, 4. un 5. jūnijā Sēderteljē pret Zviedriju.

“Atgriežoties sastāvā vairākām spēlētājām, šīs spēles ir vajadzīgas, lai saspēlētos ar jauno paaudzi. Tajā pat laikā pārbaudes spēlēs nedrīkstam pārslogot spēlētājas un parādīt savus trumpjus. Esmu no tiem treneriem, kas pārbaudēs visas lietas netaklāj un daudzi pārsteigumi tiks pietaupīti Eiropas čempionātam, tomēr idejiski gatavosimies spēļu ritmā. Tadēļ lūgums līdzjutējiem un medijiem pret pārbaudes spēļu iznākumiem attiekties ar sapratni.”

Eiropas čempionāta pirmajā posmā Latvijas izlasi gaida ļoti nepateicīgs spēļu kalendārs ar četrām spēlēm četrās dienās, to secībā pret Serbiju, Horvātiju, Lielbritāniju un Krieviju. Nākamajam posmam kvalificēsies trīs komandas. Latvijas izlase Eiropas čempionāta spēļu laikiem sāk pielāgoties jau tagad, rīta treniņus aizvadot deviņos, vakara – spēļu laikos. “No mūsu puses tiks izdarīts viss, lai Latvijas izlase veiksmīgi startētu Eiropas čempionātā,” sola LBS prezidents Valdis Voins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+