×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Ar lauku puikas pamatīgumu. Edgara Liepiņa piemiņas lielkoncerts “Paldies, kolosāli!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tautā mīlētajam aktierim Edgaram Liepiņam pērn būtu svinēta 85 gadu jubileja, savukārt šogad septembrī apritēs 20 gadi, kopš izcilais latviešu aktieris, komiķis un traģiķis devies aizsaulē. 10. jūnijā Dzintaru koncertzālē notiks leģendārā aktiera jubilejas piemiņas lielkoncerts – “Paldies, kolosāli!”.

Koncertā uz skatuves kāps Maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns un Juris Kulakovs, kā arī grupa “Ārprāts”, dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Dainis Skutelis, Agnese Rakovska, Laimis Rācenājs, Miervaldis Jenčs, Guntars Runģis, Samanta Tīna, Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts, “TirkizBand” un daudzi citi mākslinieki.

“Mūsu ideja ir koncertā ielūkoties visos Edgara Liepiņa daiļrades posmos,” stāsta koncerta producents Jānis Kļaviņš. “Protams, lielākā viņa repertuāra daļa ir saistīta ar Maestro Raimondu Paulu, jo tieši viņa dziesmas Edgars dziedāja visvairāk. Tāpat skanēs dziesmas no Edgara sadarbošanās ar komponistu Mārtiņu Braunu, būs arī dziesmas, kas tapušas kopā ar Juri Kulakovu un abu kopīgi izveidoto grupu “Ārprāts”. Protams, laiki ir mainījušies un izaugusi jauna skatuves mākslinieku paaudze, kuriem nav bijis izdevības uzstāties kopā ar Edgaru Liepiņu. Tomēr zinām, ka Edgars vienmēr savā dzīvē meklējis kaut ko jaunu, aizrāvies ar jauniem, foršiem projektiem, tāpēc koncertā iesaistām arī jaunās paaudzes māksliniekus.”

Apvienība “Ārprāts” piedzima laikā, kad grupa “Pērkons” pēc grautiņa Ogres elektrovilcienā (1985) tika aizliegta, bet Edgaru Liepiņu pēc sadarbības ar komponistu Mārtiņu Braunu bija ieinteresējusi panku kustība. Kāds telefona zvans ar uzrunu “Vai komponista dzīvoklis? Šeit zvana viens aktierītis?” bija sākums Jura Kulakova un Edgara Liepiņa radošajai sadarbībai. Jubilejas piemiņas koncertā “Ārprāts” piedzīvos unikālu atgriešanos uz skatuves. “Mums labi saskanēja. Viņam vajadzēja ekstrēmistu, “Pērkons” bija aizliegts, un Edgaram Liepiņam bija ļoti simpātisks panku kustības neatkarīgums – gan no vizuālās, gan garīgās puses. Mēs ārkārtīgi cienījām viens otru – Edgars visu darīja ar lauku puikas pamatīgumu, viss tapa, pamatīgi iedziļinoties visās lietās. Tieši viņš sameklēja visus “Ārprāta” dziesmu tekstus – man atlika piekomponēt melodijas,” atceras Juris Kulakovs. Paša komponista balss Dzintaru koncertzālēskanēs leģendārajā “O, Lora” (“tolaik aktieriem konservatorijā bija jāapgūst franču mēle”). Ar “Ārprātu” sadziedāsies arī Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts un panku meitene Agnese Rakovska. “Mēs visi, Edgara sabiedrotie, zinājām, ka viņš ir diezgan greizsirdīgs viņa dziesmu izpildīšanas jautājumā – Edgars nepieļāva, ka kāds cits dzied viņa dziesmas, bet ceru, šoreiz viņam nebūs iebildumu,” piebilst J. Kulakovs.

“Edgara Liepiņa daiļrade nenoveco – viņa dziesmas tiek dziedātas, un joki ir kļuvuši par tautas folkloru. Koncerts būs visām paaudzēm, noteikti interesanti būs ne tikai tiem, kas Edgaru Liepiņa brīnišķīgo uzstāšanos pieredzējuši klātienē, bet arī jauniem cilvēkiem,” piebilst koncerta producents J. Kļaviņš. Viņš arī pastāstīja, ka koncertā līdztekus dziesmām būs iespējams vērot vēsturiskus videomateriālus un fotogrāfijas. “Vēlamies, lai arī 20 gadus pēc Edgara aiziešanas viņš būtu klātesošs šajā koncertā – kā nekā pats mākslinieks vienmēr teica – “dzīvošu 250 gadus”. Šos vārdus tad arī esam izraudzījušies par koncerta vadmotīvu.”

Līdz šim aktiera vārdā nosauktās piemiņas balvas saņēmuši ievērojami mākslas un kultūras darbinieki: dzejnieks Valdis Artavs, publicists Ēriks Hānbergs, aktieri Pēteris Liepiņš, Dainis Porgants, Jānis Jarāns, Voldemārs Šoriņš, Zigurds Neimanis, Svetlana Bless, Gunārs Placēns, Gundars Āboliņš, Jānis, Andris Freidenfelds, TV dīva Baiba Sipeniece, dziedātāja Olga Rajecka, dīdžejs un mūziķis Roberts Gobziņš. Šogad Edgara Liepiņa balva tiks pasniegta Maestro Raimondam Paulam.

Varbūt noder

Koncerts – 10. VI 20.00 Dzintaru koncertzālē.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 25.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+