×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Ar leģendāru mākslinieku darbu izstādi svinēs Teterevu fonda piecus gadus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar leģendāru franču mākslinieku izstādi “Provansas valdzinājums”, kas būs apskatāma mākslas muzejā “Rīgas Birža” no 30. aprīļa līdz 5. jūlijam, atzīmēs Borisa un Ināras Teterevu fonda piecu gadu darbību Latvijā, vēsta sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Borisa un Ināras Teterevu fonds, atzīmējot piecu gadu darbību Latvijā, sniegs iespēju vienkopus skatīt tādu leģendāru mākslas pasaules personību kā Pjēra Ogista Renuāra, Anrī Matisa, Vinsenta van Goga, Pola Gogēna, Marka Šagāla, Raula Difī un Pablo Pikaso darbus.

Borisa un Ināras Teterevu fonds, kas ir viens no partneriem topošā Laikmetīgās mākslas muzeja izveidē, atbalstot šo projektu, vēlējies parādīt laikmetīgās mākslas attīstību 20. gadsimtā, kas nav iedomājama bez tās priekšteča – klasiskā modernisma, kurā ietilpst arī izstādē pārstāvētie mākslas darbi.

LNMM direktore Māra Lāce: “Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir gandarīts par to atbalstu, ko Mākslas muzeja Rīgas Birža daudzveidīgajām aktivitātēm ir snieguši Boriss un Ināra Teterevi, gan atbalstot laikmetīgās mākslas izpausmes, gan pievēršoties stabilu un par 20. gadsimta klasiku kļuvušu mākslas vērtību atvešanai uz Latviju. Šai aspektā īpaši nozīmīga ir izstāde “Provansas valdzinājums”. Izstādē Rīgā vienkopus tiks sapulcināti tādu mākslinieku meistardarbi, kuru vārdi veido pasaules mākslas vēstures spožākās lappuses. Katrs autors iezīmē noteiktu attīstības līniju, kur skatām impresionisma un postimpresionisma metamorfozes, simbolisma un fovisma ieskicējumus, kubisma transformācijas u.c. atklāsmes, kas ir bijušas būtiskas noteiktu laikmetu un paaudžu māksliniekiem un kas plašā laika amplitūdā ir veidojušas lielas sabiedrības daļas mākslinieciskos priekšstatus un gaumi. Izstāde rāda arī, cik būtiska nozīme šo autoru darbībā ir vietai, kur smelta iedvesma, attīstīts un pilnveidots iegūtais.”

Izstāde būs bezprecedenta gadījumu Baltijas valstu izstāžu dzīvē, norāda Vasiļjeva. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja sadarbības partneri šajā projektā ir Orsē muzejs un Žorža Pompidu centrs Parīzē, Pikaso muzejs Antibā, A. Puškina Valsts mākslas muzejs Maskavā un K.M.Čurļoņa Nacionālais mākslas muzejs Kauņā. Tiek eksponēti arī darbi no Belgazprombank kolekcijas Minskā. Izstādes atklāšanu ar savu dalību īpaši šim notikumam veltītā konferencē godinās arī muzeju direktori un vadošie speciālisti.

Izstādes nosaukums – “Provansas valdzinājums”, ir simbolisks, jo mākslinieki, kas lielāku vai īsāku savas dzīves periodu ir pavadījuši Dienvidfrancijā, nenoliedzami ietekmējušies no apkārtējās vides un radījuši izcilus darbus. Tieši šī dabas un apkārtējās vides impulsu radoša transformācija savdabīgā, spilgtā mākslas tēlā ir izstādes darbus vienojošais elements.

Izstāde tapusi ciešā sadarbībā ar Francijas Republikas vēstniecību un Francijas Institūtu Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+