Latvijā
Politika

Ar LIAA vadītāju Ozolu līgumu vairs nepagarinās1


LIAA direktors Andris Ozols
LIAA direktors Andris Ozols
Foto: Timurs Subhankulovs

Beidzoties līdzšinējā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora Andra Ozola pilnvaru termiņam, uz šo amatu tiks rīkots konkurss, attiecīgi nepagarinot līgumu ar iestādes ilggadējo vadītāju, vēsta raidījums “LNT ziņas”.

Ekonomikas ministrija (EM) izvērtē vairāku tās pakļautībā esošo iestāžu amatpersonas un pirmais izvērtējums nupat pabeigts par LIAA ilggadējo vadītāju.

Lai arī konstatēts, ka viņa 15 gadus vadītā aģentūra Latvijas uzņēmumu konkurētspējas un eksportspējas, ārvalstu investīciju apjoma pieaugum sekmēšanai, uzrādījusi samērā labus rezultātus, tomēr nolemts, ka iestādes attīstības dēļ būtu vērts nepagarināt līgumu ar pašreizējo LIAA vadītāju, raidījumam atklāja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), piebilstot, ka Ozols, iespējams, varētu būt noderīgs citas valsts iestādes darbu.

“Komisija ir vērtējusi vairākus aspektus un viens no būtiskajiem motīviem, manuprāt, saistīts vispār ar katru personu, kura strādā jau ilgstoši vienā darba vietā, tā ir rutīna un uz attīstību ne tik daudz vērsta darbība. Tas ir normāli, ja notiek rotācija. Rotācijai nav mērķis atbrīvoties no cilvēka, tās mērķis ir atsvaidzināt citu iestādi, ar citu skatījumu, tāpat arī dot cilvēkam izaugsmes iespējas, tas ir drīzāk tāds jauna izaicinājums formāts,” sacīja ministrs.

LIAA vadītājs tiek iecelts uz pieciem gadiem un šobrīd rit jau trešais termiņš. Saskaņā ar likumu, aģentūras vadītājs par darba attiecību pārtraukšanu jāinformē sešus mēnešus pirms termiņa.

Pēc Ozola paustā, ministrs viņu personīgi informējos, ka tiks nomainīts no 22.novembra. Aģentūras vadītājs gan nepiekrīt ministra lēmumam un labprāt turpinātu vadīt LIAA. Viņš arī apgalvo, ka ministrs šajā amatā vēlas redzēt EM valsts sekretāra vietnieku Raimondu Aleksejenko. Nemiro to Ozolam arī esot pateicis.

“Ministrs, kas ātri visu uztver, bet šobrīd pārāk maz zina, manuprāt, pieņem pārsteidzīgu lēmumu,” pauda LIAA vadītājs.

Viņa teikto Nemiro gan neapstiprināja, bet uzsvēra, ka tiks rīkots konkurss un tam varēs pieteikties jebkurš pretendents, arī pats Ozols.

Kā vēstīts, Nemiro iepriekš žurnālistiem skaidroja, ka Ozola atkārtota apstiprināšana amatā šā gada novembrī būs atkarīga no viņa darba izvērtējuma.

Ozols par LIAA direktoru tika iecelts 2004.gada novembrī ar toreizējā ekonomikas ministra Jura Lujāna rīkojumu. Par viņa pilnvaru termiņa pagarināšanu ir jālemj ekonomikas ministram. Ozola pilnvaru termiņš beigsies novembrī.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
Baldonē atrod mucas ar aizdomīgu vielu. Teritorija norobežota
3 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
4 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Arī pēc video policijas šefs nevar pateikt vainīgo gājēja notriekšanā
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
23 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Vides dienests sniedz paziņojumu par Baldonē atrastajām mucām
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Kā var tā neveikties? Ontužāns savā debijā slavenajā “Bayern” guvis smagu traumu 1
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM atklās pašvaldību reformas zvanu centru
2 stundas