×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Ar lielāku piesardzību

slim2

Ziemas izskaņā palielinājusies saslimstība ar gripu, tādēļ valstī izsludināta gripas epidēmija. Gripa ir lipīga slimība, kas sākas pēkšņi ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru līdz pat 39 – 40 ˚C, galvassāpēm, laušanas sajūtu kaulos un muskuļos, sausu klepu.

 

Neievērojot piesardzības pasākumus, saslimušais var inficēt savus kolēģus, ģimenes locekļus vai citus cilvēkus, kuri ar viņi ir vienā telpā. Ja mājās kāds ir saslimis, nevakcinētiem riska grupu tuviniekiem pēc konsultēšanās ar ģimenes ārstu profilaktiski ieteicams lietot pretgripas medikamentus.

Slimības norisi nosaka organisma pretošanās spējas, tādēļ ir ļoti svarīgi visos iespējamos veidos to stiprināt. Gripas apdraudējuma laikā ieteicams ierobežot uzturēšanos cilvēkos, pēc iespējas biežāk vēdināt telpas, ievērot personisko higiēnu, tostarp biežāk mazgāt rokas. Vēlams arī telpās mitrināt gaisu. Vairāk nekā ierasts jālieto šķidrums un vitamīniem bagāti produkti.

 

Gripas apdraudējuma laikā ieteicams ierobežot uzturēšanos cilvēkos, pēc iespējas biežāk vēdināt telpas, ievērot personisko higiēnu, tostarp biežāk mazgāt rokas. Vēlams arī telpās mitrināt gaisu. Vairāk nekā ierasts jālieto šķidrums un vitamīniem bagāti produkti.

 

Epidēmijas laikā valsts apmaksā ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Viņiem paliek tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa – divi lati. Tas attiecas uz visiem ģimenes ārstiem un dežūrārstiem, kuriem ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu. Ja ģimenes ārsts, ieradies mājas vizītē, tomēr konstatēs, ka pacientam ir kāda cita augšējo elpošanas ceļu infekcija, par vizīti arī šajā gadījumā jāmaksā tikai divi lati. Tas neattiecas uz iedzīvotāju kategorijām, kas ir atbrīvotas no pacienta iemaksām.

Ārpus ģimenes ārsta darba laika medicīniskus padomus var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi pacientus visu diennakti uzklausa brīvdienās un svētku dienās, bet darba dienās – no plkst. 17.00 līdz 8.00.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+