×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Ar lielkoncertu noslēdzas deju kolektīvu skates

Foto: Aivars LiepiņšFoto: Aivars Liepiņš

Ar lielkoncertu “Dod man spēku, dod man laiku” 4. maijā plkst. 18 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā noslēgsies šī gada Latvijas deju kolektīvu skates, portālam LA.lv pastāstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Deju kolektīvu skatēs, kas visā Latvijā notiek no šī gada marta sākuma, izvērtē dejotāju gatavību piedalīties pilsētu un novadu deju svētkos. Kopā skatēs piedalījies jau 521 deju kolektīvs. Skates rezultāti rāda, ka VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētkos 6. un 7. jūnijā Jelgavā piedalīsies 273 deju kolektīvi, XX Senioru deju dienā 30. maijā Madonā – 68 deju kolektīvi. 120 jauniešu C un B grupas kolektīvi vērtēti XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skatēs.

Bika atgādina, ka dejas kvalitāti veido daudzi nozīmīgi aspekti. Būtiska ir dejas zīmējuma un pamatsoļu precizitāte, mākslinieciskais izpildījums un rakstura atklāsme, kā arī muzikalitāte un ritms. Tāpat skatēs tiek vērtēta tautas tērpa valkāšanas kultūra, dejotāju stāja, dejotprieks, emocionalitāte, attiecības ar deju partneri un citas skatuviskajai dejai būtiskas nianses.

Deju kolektīvu skates rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām.

Lielkoncerts “Dod man spēku, dod man laiku” veidots kā Rīgas dejotāju dāvana iedzīvotājiem Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinībās. Tā veidotāji ir Rīgas deju kolektīvu virsvadītāji Ingrīda Edīte Saulīte, Jānis Ērglis, Rolands Juraševskis, tā mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Ērglis, režisors Jānis Siliņš, scenogrāfs Reinis Suhanovs. Koncertu rīko Rīgas dome, producents SIA “BT1”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+