×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
3. februāris, 2017
Drukāt

Ar Lietuvas kinocentra atbalstu top divi kopražojumi ar Latviju

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Lietuvas kinocentrs piešķīris 935 000 eiro atbalstu piecām filmām, tai skaitā diviem kopražojumiem ar Latviju.

Četri atbalstītie kinodarbi ir pilnmetrāžas spēlfilmas, no tām divas ir debijas filmas, piektā ir animācijas īsfilma.

Gandrīz trešā daļa no kopējās atbalsta summas – 300 000 eiro – paredzēta režisores Linas Lužītes pilnmetrāžas spēlfilmas “Pils” veidošanai. Filma vēsta par jaunu migranti un viņas māti, kas grib atrast savu vietu Dublinā kā mūziķes. Šī filma būs Lietuvas, Īrijas un Vācijas kopražojums.

220 000 eiro piešķirti režisora Toma Vengra debijas spēlfilmai “Dzimtene”, kurā stāstīts par divpadsmitgadīgu zēnu, viņa pieaugšanu un sarežģīto ceļu uz personisko neatkarību.

Režisora Marata Sargsjana spēlfilmai “Plūdu nebūs”, kas top sadarbībā ar Latviju, piešķirti 200 000 eiro. Šis pilnmetrāžas darbs stāsta par pulkvedi, kas ilgus gadus strādājis par militāro konsultantu dažādās valstīs, bet, sākoties pilsoņkaram dzimtenē, nonācis vienā no karojošajām pusēm, taču apzinās, ka konfliktu viņa zemē mudžina svešas rokas.

200 000 eiro saņēmusi režisora Toma Smuļķa debijas spēlfilma “Cilvēki, kurus pazīstam”. Lietuvas, Latvijas un Zviedrijas kopražojumā izstāstīti sarežģīti un atšķirīgi triju cilvēku stāsti.

15 000 eiro atbalsts piešķirts animācijas filmai “Sniega pajumte”, kuras režisors Roberts Nevecka stāsta par trīsdesmitgadīgu sociopātu Kostu, kurš bargā ziemā kara izpostītā mūsdienu Viļņā mitinās pamestā dzīvoklī kopā ar vairākiem nepazīstamiem cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+