×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Ar «Magnetonu» trīsreiz vieglāk!

magnetonseliina_018_ts

Nav jau tā, ka elastīgais magnēts “Magnetons” ir radies vakar. Ierīce ir pārbaudīta un dažu ārstu pacienti to jau lieto ilgāku laiku, priecājoties par rezultātu. Starp tiem – rīdziniece Elīna Skudnova.

 

Elīna ir ļoti trausla, piemīlīga jauna sieviete, viņas dēliņam Armandam pašlaik ir 10 mēnešu. Puika strauji aug un pieņemas svarā, tāpēc māmiņai jau pirms vairākiem mēnešiem kļuvis smagi viņu celt – pats savām kājiņām vēl nestaigā.

– Savu muguru droši vien sabojāju, kad bērniņu nēsāju uz rokām, – toreiz dēls svēra apmēram deviņus kilogramus. Pirmo reizi pamatīgas sāpes sajutu augusta beigās. Nekādas zāles joprojām nevaru lietot, jo arvien vēl baroju ar krūti. Man bija niecīga izvēle – vai nu pārtraukt barošanu un sākt ārstēšanu, vai meklēt alternatīvu. Aizgāju pie ģimenes ārstes, izskaidroju situāciju. Vienīgais, ko viņa man varēja piedāvāt, bija fizioprocedūras, – stāsta Elīna.

Nekad iepriekš sūdzību par muguras sāpēm viņai nav bijis. Milzīgais diskomforts spieda steigšus rīkoties. Septembrī Elīna nonāca klīnikā “Gaiļ­ezers” pie fizikālās medicīnas ārstes Dzintras Vāveres. Pēc fizioprocedūru pabeigšanas drusciņ vieglāk esot palicis, bet sāpes tomēr nav pārgājušas.

– Sākumā pavisam nebija kādu izmaiņu, sāpes bija pat tik stipras, ka bez iekliegšanās nespēju pat piecelties. Tāpēc daktere man piedāvāja brīvdienās izmēģināt šo elastīgo magnētisko plāksnīti. Interesanta, kaut ko tādu redzēju pirmo reizi! – Elīna turpina. Bet tobrīd viņa bijusi gatava uz visu, lai tikai nav jālieto medikamenti.

Izlasījusi anotāciju un lietošanas instrukciju, Elīna nolēma pamēģināt, un magnētisko plāksnīti sāka lietot akurāt, kā rak­stīts – ārstniecības kursa veidā 25 dienas.

– Sākumā liku 3 – 4 reizes dienā pa pusstundai, kā bija ieteikts. Pajautāju dakterei, vai drīkstu atstāt uz visu nakti, jo tā man būtu daudz ērtāk. Viņa paskaidroja, ka var lietot naktī vai arī pa dienu. Tā es darīju – vienu laiku tikai naktī, tad atkal tikai dienā. Daktere sacīja, ka varu turēt visu laiku, ja vien nav nepatīkamu sajūtu. Tāpēc es šo plāksnīti izmantoju pat līdz 12 stundām no vietas, – neslēpj Elīna.

Rezultāts? Jau apmēram pēc divām nedēļām jaunā māmiņa ievēroja, ka ir krietni uzlabojusies pašsajūta. Tiesa, sāpes pavisam vēl nav pārgājušas, tomēr, ja sākumā Elīna tās novērtētu, piemēram, ballēs, tad no bijušajām 10 tagad tās ir vairs tikai 3 – 4 ballu stiprumā.

Viņa spriež, ka, iespējams, efekts bijis tik drīz, jo pirms tam izmēģinātas arī fizioprocedūras. Taču nu jau tas ir aiz muguras. Palikusi tikai magnētterapija.

Pašlaik Elīnai ir atelpa – jānogaida līdz nākamajam ārstēšanās kursam. Neizmantojot nekādu terapiju, viņa nav novērojusi arī pašsajūtas pasliktināšanos – ir apmēram tāpat kā tolaik, kad nēsāja elastīgo magnētu.

Aprunājusies ar dakteri, Elīna ar magnētisko plāksnīti pamēģināja mazināt arī dēla niķus. Piemēram, lika puikam pie galvas – tā ar šo ierīci varot panākt, ka bērns kļūst mierīgāks.

– Es tā arī darīju, bet nekas lāgā nesanāca – dēliņš ir tādā vecumā, kad gribas visu apčamdīt ar rokām. Izdodas, ja uzmanību var novērst uz kaut ko citu, piemēram, parādot kādu mantiņu, – Elīna dalās pieredzē. Taču elastīgo magnētu esot daudz vieglāk lietot, kad māmiņa jūt, ka puikam sāp puncis. Uz vēdera Armands ļauj to atstāt. Pāriet arī raudas un niķīgums – tātad magnēts savu darbu paveic!

Bērns savas izjūtas izstāstīt vēl nevar, bet vienu reizi, kad puika bijis pavisam nemierīgs un ilgi nav varējis aizmigt, Elīna plāksnīti pielikusi pie galviņas. Jau pēc 20 minūtēm Armands kļuvis acīmredzami rāmāks, pēc pusstundas pat aizmidzis. Parasti tas prasījis 2 – 3 stundas, turklāt visu laiku nācies viņam gulēt līdzās…

Viņa pati sev plāksnīti stiprina muguras jostas daļā. Lai tas turētos vajadzīgajā vietā, Elīna iegādājusies korsetes tipa jostu no silta, elastīga materiāla, un tā gan fiksē magnētu, gan papildus silda muguru. Pēc 5 – 10 minūtēm šī gumija, saņemot ķermeņa siltumu, pielāgojas tā aprisēm.

– Daktere sacīja, ka var likt arī pie kājas. Man šķiet, ka tur būtu grūtāk šo plāksnīti fiksēt. Pie tam, ja vaina ir mugurkaulam, droši vien labāk likt tur, kur sāp – efekts būs ātrāk, – tagad Elīna jūtas jau kā eksperte. Viņa pieļauj, ka daļēji sāpju mazināšanā palīdzējusi vēlme tikt uz pekām jebkuriem līdzekļiem, bet – bez zālēm. Tāpēc tagad vislielākais prieks ir par to, ka neciešamo sāpju dēļ nav vajadzējis pārtraukt bērna barošanu. Bet pēkšņās kaites cēloni Elīna grasās noskaidrot pēcāk pat tad, ja elastīgais magnēts, ko tagad zinām kā “Magnetonu”, būs palīdzējis no ciešanām atbrīvoties pilnīgi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+