×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Ar maizi, sāli un gaismu. Sākas lūgšanu nedēļa

Foto - LETAFoto - LETA

Tradicionālajai ekumeniskajai lūgšanu nedēļai, kas no šodienas līdz 25. janvārim norisinās visā pasaulē, pirmo reizi pārdomas ir sagatavojuši Latvijas kristieši.

Lūgšanu nedēļai par kristiešu vienotību ik gadu meditācijas sagatavo citas valsts kristieši. Šogad daudzi citu zemju iedzīvotāji varbūt pirmo reizi dzīvē apskatīsies kartē, kur atrodas Latvija, un uzzinās kaut ko par mūsu zemes vēsturi un tradīcijām.

Lūgšanu nedēļu par kristiešu vienotību pasaules mērogā organizē Pasaules Baznīcu padome, kas apvieno 349 Baznīcas, kopā ar Romas pāvesta kristiešu vienotības veicināšanas padomi. 2013. gadā kardināls Kurts Kohs vērsās pie Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča ar lūgumu pārdomas 2016. gada lūgšanu nedēļai sagatavot Latvijai.

Darbā iesaistījās pārstāvji no dažādiem ekumeniskiem projektiem Latvijā: ekumenisko bīskapu sanāksmju Gaiziņā rīkotājs Levi Ivars Graudiņš, izdevuma “Kas mūs vieno” veidotāja Anda Done, ikgadējā Ekumeniskā Krustaceļa Vecrīgā organizētāja Gunta Ziemele, katoļu kopienas ar ekumenisku ievirzi “Chemin Neuf” pārstāvis Nils Jansons, priesteris Rihards Rasnacis un citi. Tapa brošūra, kurā ir Latvijas ticīgo sagatavotās meditācijas, informācija par lūgšanu nedēļas norisi, kā arī ekumenisko situāciju Latvijā, un šis izdevums ir pārtulkots daudzās valodās. Kā sacīts izdevumā, “ekumeniskajā dievkalpojumā izmanto Bībeli, aizdegtu sveci un sāli kā simbolus, kas vizuāli atspoguļo varenos darbus, kurus mēs kā kristīti kristieši esam aicināti sludināt pasaulei. Gan sāls, gan gaisma ir Evaņģēlija zīmes, kuras Jēzus izmanto Kalna svētībās.” Pēc dievkalpojuma visi mudināti uz sadraudzību, kurā izmantojama mūsu sālsmaizes tradīcija: “Latvijas viesmīlības simbols ir maize, īpaši rupjmaize. Kad cilvēki pārceļas uz jaunu dzīvesvietu, draugi nāk ciemos ar maizi, kas pārkaisīta ar sāli krusta formā kā svētības zīme. Latvijas komanda aicina kristiešus visā pasaulē atdarināt šo viesmīlības žestu sadraudzības laikā pēc dievkalpojuma.”

2016. gada lūgšanu nedēļas tēma ir “Aicināti sludināt Kunga varenos darbus”. Katrai no astoņām dienām ir sagatavoti lasījumi no Svētajiem Rakstiem, pārdomu teksts, diskusijas jautājumi un lūgšana. Latvijas kristīgo konfesiju vadītāju kopīgs dievkalpojums notiks 21. janvārī Sv. Jēkaba katedrālē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+