×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Stoltenbergs: Ar Maskavu jārunā no spēka pozīcijām (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO vēlas konstruktīvas attiecības ar Krieviju, bet, lai tas notiktu, aliansei ar Maskavu ir jārunā no spēka pozīcijām, atzinis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

NATO ir sekmējusi stabilitātes izveidošanos Eiropā, bet tagad Krievija ar intervenci Ukrainā “mēģina pavērst pretējā virzienā progresu, ko mēs esam panākuši”, norādīja ģenerālsekretārs uzrunā Vācijas Māršala fonda apspriedē.

Bijušais Norvēģijas premjerministrs Stoltenbergs, kurš NATO ģenerālsekretāra amatu ieņem kopš 1. oktobra, arī atzina – atbilstoši viņa pieredzei labākais, kā runāt ar Maskavu, ir no spēka pozīcijām. Dalība NATO Norvēģijai devusi pārliecību par sekmīgām attiecībām ar Maskavu, un šī atziņa ir tikpat patiesa arī šodien. “Tikai spēcīga NATO var izveidot patiesi konstruktīvas sadarbības attiecības ar Krieviju,” viņš sacīja. Auksto karu iezīmēja aizdomas, un “tagad ir manāmas tā atbalsis”, viņš norādīja, tomēr alternatīva ir balstīta abpusējā cieņā, likuma varā un “kopīgās interesēs, nevis ilūzijās”. NATO vēlas “sadarbības attiecības ar Krieviju”, bet tas ir jāvēlas arī Maskavai un jāsper atbilstoši soļi. “Tieši šajā laikā, kad mūsu attiecības ar Krieviju ir vissarežģītākās kopš aukstā kara, mums ir vajadzīgs lielāks atklātums un prognozējamība, lai nodrošinātu, ka krīze neiziet ārpus kontroles.”

Vienlaikus viņš brīdināja, ka NATO neielaidīsies kompromisos attiecībā uz alianses principiem un vērtībām, un no jauna pauda atbalstu Ukrainas suverenitātei, neatkarībai un teritoriālajai integritātei.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Viņi ir “stipri” tikai pret tādām valstīm kā Gruziju un Ukrainu.

 2. Spēki par maziem,it īpaši pret Maskavas -Pekinas asi…

 3. Nav jau šis pirmais, kas gribētu ar krievu no spēka pozīcijām runāt. Un ne tādi vien ir gribējuši – gan Napoleons, gan Hitlers gribēja. Tik nevienam nav izdevies. Un parasti tie “gribētāji” savu gribēšanu ir sāpīgi nožēlojuši. Stoltenbergam derētu vēsturi palasīt, kamēr nav sastrādājis nelabojamas kļūdas.

  • labākais, kā runāt ar Maskavu, ir no spēka pozīcijām. Pilnīgi Jums piekrītu.

  • … Nevaig Kremlinistiem, kads esi tu, dzivot tikai pastaisitas vestures iluzijas … Napoleons un Hitlers ne tikvien runaja, ar saviem laikabiedriem ‘KRIEVIEM’ bet katrs, vispirms, savas megolomanijas iespaidots, un kada dzivo sodien Putins, SARUNAJA SADALIT PASAULI SAVU IMPERIJU SARUNATAS ROBEZAS … !!!

   … Luk tada griba, vajadziba nepastav nevienai alstij vai organizacijai – iznemot Tuvo austrumu extremistu parstavetam valstim !!!

   … Polijas atsacijums Kremlim sadalit Ukrainu, pierada, ka neviena pasreizeja valsts Krievijas kaiminos no Baltkrievijas lidz Kazakastana nepiekrit un nepienems kada imperialista planus atjaunot Komunistu Imperiju un tas hegemoniju par brivibas alkstosam tautam un to nacionalam valstim …

   … Vienigais, kurs var vel vairak pastradat nelabojamas kludas ir Putins, uzklausot un RUNAJOT ar saviem padomdevejiem KURI VEL DOMA UN RUNA KA PADMJU LAIKA ZOMBETIE MEGALOMANI … !!! padomju laika cilveku zombetiem pratiem

Draugiem Facebook Twitter Google+