×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Ar mata sistēmu (1)

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Karpu māsiņas.

Katru pavasari, laikā, kad zied baltās vizbulītes, parasti dodos uz sev tik ļoti mīļo karpu copi.

Daudzus gadus esmu vilinājis šīs spēcīgās un ļoti gudrās zivis ar pludiņmakšķeri. Pēc tādas copes, vakarā laižoties miegā, vēl ilgi acu priekšā ņirbēja ūdens un pa vilnīšiem jautri lēkāja pludiņš. Pirms pāris gadiem draugs Roberts ierādīja karpu ķeršanu ar mata sistēmu, kas tagad tik ļoti populāra. Pāris reižu biju pamēģinājis, kaut ko arī noķēris, bet punktu visam pielika mans šā gada izbrauciens uz kādu privātdīķi, kurā mājoja karpas svarā no pusotra līdz desmit kilogramiem. Iepriekšējā vakarā rūpīgi sēju pavadas, izvēlējos barības, konsultējos ar draugiem. Uzzināju, ka nodomātajā dīķi karpas iecienījušas kukurūzu, to tad nu arī nolēmu izmantot.

Ieradies pie dīķa, sagatavoju iebarojamo ēsmu, saridāju makšķeri, uzliku slīdošo barotavu, lielie karpu speci gan to nelieto, un sacensībās tā pat ir aizliegta, bet komercdīķos tā strādā labi. Uzsēdināju uz mata pāris kukurūzas graudu un ielidināju sistēmu no pērnajām ūdenszālēm brīvā laukumā, apmēram piecdesmit metrus no krasta. Novietoju makšķeri uz signalizatora, pieliku svingeru un sāku darboties ar pludiņnieci. Tikko biju to laidis darbā, tā griezīgi iepīkstējās signalizators, pirmā pusotriniece tuvojās uztveramajam tīkliņam. Prieks par zivi, bet vēl lielāks par pareizi uzsieto sistēmu, āķis stingri iecirties apakšlūpā. Īsāk sakot, mata sistēma pludiņniecei ielika vienos vārtos. Signalizators laiku pa laikam pīkstēja kā geigera skaitītājs, bet uz pludiņa copi nesagaidīju arī ar atraktoru palīdzību. Copi noslēdzu ar skaistu trīs kilogramus karpu un pie sevis nopriecājos: “Eh, cik labi, ka nopirku “Abas” kūpinātavu, iznāks debešķīgs mielasts, vecajā šādai zivij nebūtu vietas.”

Makšķerniekus parasti baida it kā lielās mata sistēmas izmaksas. Varu pateikt tikai to, ka, iegādājoties inventāru ar prātu, var izbēgt no lieliem tēriņiem, bet pati cope ir fantastiska. Cita lieta, ja gribat darīt to augstā līmenī vai piedalīties sacensībās, tad gan no prāvām izmaksām neizbēgt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Forši.Pakomentē savu sistēmu.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.3
Alūksne +12.8
Daugavpils +9
Saldus +12
Liepāja +16.2
Jelgava +13
Ventspils +14.8
Limbaži +12
Madona +11
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+