×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

Ar materiālu “8 stāsti par eiro” skolās vairos izpratni par vienoto valūtu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai skolēniem un pedagogiem palīdzētu labāk izprast gaidāmo pāreju uz eiro, izdots metodiskais materiāls “8 stāsti par eiro”, portālu “LA.lv” informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

 

Izdevums saistošā un mūsdienīgā veidā sniedz zināšanas un izpratni par Eiropas Monetārās Savienības vienoto valūtu eiro, tās rašanās vēsturi un praktisko pielietojumu, ar ko tiešā veidā saskarsies katrs iedzīvotājs jau dažiem mēnešiem līdz ar jaunās valūtas ieviešanu Latvijā.

Materiāls aptver dažādus stāstus par jauno valūtu, norēķiniem ar eiro, monētu daudzveidību, drošības pazīmēm un iepirkšanos internetā. Materiālā ietilpst arī astoņas animācijas filmas, ko veidojuši dažādi Latvijas animācijas mākslinieki, katrs ar savu individuālo rokrakstu un atšķirīgo tehniku. Animētie stāsti radīti atbilstoši konkrētai vecuma grupai, kopā veidojot vienotu vēstījumu par eiro. Katra stāsta nodaļā iekļauts animācijas filmas sižets, nodarbības apraksts, kā arī darba lapas skolēnam un skolotājam.

Animācijas filmas paredzētas dažādiem vecumposmiem – pirmsskolām, 1.-3.klasei, 4.-6.klasei, 7.-9.klasei un 10.-12.klasei. Metodiskā materiāla saturs veidots atbilstoši sociālo zinību un ekonomikas mācību priekšmetu standartiem, taču tajā iekļautas daudzas aktivitātes, ko pedagogi varēs izmantot arī citos mācību priekšmetos.

Izdevuma autores ir skolotājas Santa Kazaka un Inga Riemere, animācijas tēlu autori: Roberts Cinkus, Ilze Emse-Grīnberga, Māris Grīnbergs, Jānis Kārkliņš, Kristīna Ratniece, Ilze Ruska, Indra Sproģe, Gatis Šļūka.

Metodiskais materiāls pedagogiem jau prezentēts piecos reģionālajos semināros „Pāreja no lata uz eiro – praktiskie aspekti”, ko rīkoja VISC sadarbībā ar Latvijas Banku un biedrību „Naudas plānošanas centrs”.

Metodiskā materiāla „8 stāsti par eiro” īstenotājs un izdevējs ir SIA „Eko Media”. Atbalstu materiāla izstrādē snieguši IZM, Valsts izglītības satura centrs (VISC), Latvijas Banka, Finanšu ministrija, Valsts kanceleja, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja eksperti. Izdevums finansēts no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem.

Izdevumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās vadības partnerības līdzekļiem. Projekta kopējās izmaksas ir 112 530 latu.

Metodisko materiālu novadu un pilsētu izglītības speciālisti var saņemt IZM Informācijas centrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+