×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Ar Miķeļa Fišera instalāciju atklās Ilmāram Blumbergam veltītu izstāžu ciklu

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 9. jūnijā, plkst. 18 ar Miķeļa Fišera izstādi “Nemūžamnepiedošanas ekspresis” atklās fonda “Mākslai Vajag Telpu” Vasaras mājas otro sezonu, LA.lv pavēstīja fonda valdes locekle Katrīna Leiškalne.

Šogad Vasaras māja iecerēta kā veltījums Ilmāram Blumbergam (1943-2016), un sešu izstāžu sērijā ar virsrakstu #Blumbergs. Bezgalība piedalīsies mākslinieki Miķelis Fišers, Ansis Starks, Gints Gabrāns, Voldemārs Johansons, Sabīne Vernere un Andrejs Strokins.

Ilmāra Blumberga mākslas izjūta nezūd kopā ar mākslinieku – tā dažādos veidos caurvij un formē ciklam #Blumbergs. Bezgalība veidotos darbus. Vasaras mājas 2. cēlienu atklās Miķeļa Fišera instalācija “Nemūžamnepiedošanas ekspresis”, kura vadmotīvs sakņojas Ilmāra Blumberga gleznu ciklā “Visu laiku snieg” un vēstī par likteni un piedošanu.

Miķelis Fišers savu māksliniecisko darbību sācis 90. gadu vidū, 2015. gadā saņēmis Purvīša balvu un 2017. gadā pārstāvēs Latviju Venēcijas mākslas biennālē. Mākslinieks darbos izmanto konceptuālu pieeju, tādējādi vienlaicīgi paplašinot tehnikas apvāršņus un neradot robežas saturiskai daudzveidībai. Fišers savos darbos nebaidās sastatīt aizlaicīgo un moderno, tradicionālo un marginālo, alternatīvo un vispārpieņemto.

Ceturtdien, 16. jūnijā Vasaras mājā notiks Miķeļa Fišera autorvakars, kurā viesi tiks iepazīstināti ar mākslas darba “Nemūžamnepiedošanas ekspresis” koncepciju un tapšanas gaitu, kā arī varēs uzdot savus jautājumus.

Tāpat katru sestdienu no plkst. 11 līdz 14 Vasaras mājā bērni ir aicināti piedalīties izdevniecības “Liels un mazs” BIKIBUKA radošajās darbnīcās kopā ar mākslinieci Ūnu Laukmani.

Izstāde apskatāma līdz 26. jūnijam. Cikla kuratore Inga Šteimane, Vasaras mājas grafisko dizainu veidojis Ģirts Reiniks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+