Latvijā
Rīga

Ar “mikriņiem” plāno aizstāt nerentablos “Rīgas satiksmes” reisus4


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Lai samazinātu izmaksas par transportlīdzekļu uzturēšanu, nerentablākajos SIA “Rīgas satiksmes” (RS) maršrutos pasažierus turpmāk plānots pārvadāt ar mikroautobusiem, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.

Kā skaidroja Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, RS ir vairāki maršruti, kuri, piemēram, vēlās nakts stundās ir maz pieprasīti un kuros tiek pārvadāti vien daži pasažieri. Šādi maršruti, galvenokārt, ir uz nomaļākajām pilsētas daļām. “Līdz ar to, braukt ar lielas ietilpības transportlīdzekļiem turp nav izdevīgi. Lai ietaupītu līdzekļus, šajos maršrutos plānojam trolejbusus, autobusus vai tramvajus aizstāt ar mikroautobusiem,” sacīja Jakrins.

Viņš gan norādīja, ka pagaidām RS nav sniegusi konkrētu informāciju par to, cik daudz šādu maršrutu ir un cik lielas varētu būt izmaiņas. Šo informāciju uzņēmums plāno sniegt tuvākajā laikā, kad arī tiks lemts par nepieciešamajām izmaiņām.

Saistītie raksti

Šodien šo ieceri atbalstīja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja, bet galējais lēmums tiks pieņemts Rīgas domes sēdē.

Komiteja šodien atbalstīja arī noteikumu grozījumus, kuri paredz, ka maršrutos, kuros tramvaji, trolejbusi un autobusi tiks aizstāti ar mikroautobusiem, braukšanas biļešu atlaides tiks piemērotas kā līdz šim.

LA.lv