Mobilā versija
Brīdinājums -1.5°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Sestdiena, 20. janvāris, 2018
25. jūnijs, 2016
Drukāt

Vai mūsu olimpieši neplāno bērna ieņemšanu? “LA” aptauja (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms augustā gaidāmajām olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro aizvien aktualitāti saglabā jautājums par odu pārnēsātā Zikas vīrusa izplatību. Šis vīruss nelabvēlīgi iespaido grūtniecības norisi un var atstāt smagas sekas bērna veselībai. Pēc atgriešanās no vīrusa skartajiem reģioniem ārsti rekomendē vismaz astoņas nedēļas atturēties no dzimumdzīves, jo inficēts cilvēks var inficēt partneri un riskē ar bērna veselību nākotnē.

 

Līna Mūze, 24 gadi, šķēpmetēja: “Zikas vīruss mazliet biedē, bet pašai jāuzmanās, jāņem vērā ārstu ieteikumi un tad visam būtu jābūt kārtībā. Mums stingri piekodināts ievērot visus noteikumus, jo bīstamība tiešām ir liela. Sievietēm Zikas vīruss ir ļoti bīstams, bet arī vīrieši vēl ilgi pēc atgriešanās mājās to var pārnēsāt. Paziņa stāstīja, ka nīderlandieši šai problēmai gatavojas ļoti nopietni. Viņiem, piemēram, būs tērpi ar augstākām apkaklēm, lai odi netiek klāt. Iespējams, arī mūsu Latvijas olimpiskajai vienībai par to vajadzētu padomāt. Jābūt uzmanīgiem, vienam otru jāpieskata, un viss būs labi. Pagaidām vairāk domāju par savu startu, gatavošanos, nevis par šīm lietām. Par bērnu radīšanu pēc olimpiādes nav domāts, bet tas ir nopietns jautājums un būs jāuzmanās. Jāņem līdzi pletne un jāsit odi.”

 

Gunta Latiševa-Čudare, 21 gads, sprintere: “Ārsti skaidrojuši, kādi profilaktiskie un piesardzības pasākumi jāveic un ko vīruss nozīmē. Ārsti ieteikuši neturēt vaļā logus, nēsāt apģērbu ar garām piedurknēm, valkāt bikses, nevajadzētu bez vajadzības staigāt apkārt. Atrunāta arī dzeramā ūdens lietošana. Mediķu ieteikumi ir arī par izvairīšanos no A un B hepatīta, kas ir izplatīts Brazīlijā. Tiesa, jo vairāk par šo jautājumu runā, jo lielākas bailes tas iedveš, taču man neliekas, ka būs kaut kas briesmīgs. Turklāt tur būs ziema, odu noteikti būs mazāk vai nebūs vispār. Ja odi neielenks – jābūt visam kārtībā. Protams, Zikas vīrusa sekas var būt diezgan biedējošas, un mani kā jaunu sievieti tas satrauc, bet bērniņš pēc olimpiādes plānots nav. Zinām, ka pēc spēlēm būs jāizsargājas vairākas nedēļas. Arī spēļu laikā neplānoju aizrauties ar šādām izklaidēm.”

 

Rolands Štrobinders, 24 gadi, šķēpmetējs: “Mūs sūta vakcinēties pret gripas vīrusu, veica arī analīzes, deva vairākus profilaktiskos ieteikumus. No Zikas vīrusa īpaši nebaidos. Es šobrīd vairāk domāju par startu, lai tikai varētu labāk nostartēt. Par bērnu radīšanu tuvākajā laikā nav īsti domāts, bet tas, ka vīruss paliek organismā vēl vairākas nedēļas arī pēc atgriešanās mājās, noteikti liek aizdomāties par šo problēmu un ar mīlas priekiem – apdomīgi.”

 

Laura Ikauniece-Admidiņa, 24 gadi, septiņcīņniece: “Saistībā ar Zikas vīrusu mums ir dotas instrukcijas, bet mani vīruss īsti nebaida, jo tas ir bīstams grūtniecēm un es pagaidām vēl neesmu pieskaitāma šai kategorijai. Tuvākajā laikā neplānojam ģimenes pieaugumu. Instrukcijās teikts, ka nevajadzētu lieki staigāt apkārt, bet, ja tomēr nākas, obligāta prasība ir apģērbs ar garām piedurknēm. Ir vēl dažādi ieteikumi, bet uzskatu, ka ap šo jautājumu sacelts pārāk liels tracis.”

 

Artūrs Plēsnieks, 24 gadi, svarcēlājs: “No vīrusa nebaidos. Esam saņēmuši ieteikumus, ko un kā darīt vai nedarīt, piemēram, jāatturas no klaiņošanas apkārt, obligāti jāmazgā rokas un zobi, noteikti būs jāņem līdzi visādi pretodu līdzekļi, bet es par to nesatraucos. Vīruss vairāk attiecas tieši uz sievietēm, bet zinu, ka arī vīriešiem ir apdraudējums. Noteikti ar ārstiem aprunāšos sīkāk par rīcību pēc olimpiādes. Noteikti vajadzēs veikt asins analīzes, lai saprastu, vai neesmu ko saķēris. Būs jāuzzina arī, kā vīrusu ārstē, bet pagaidām par to nedomāju. Mīlas izpausmes mums arī ir aprakstītas noteikumos, informācija ir atsūtīta, un saprotu, ka jābūt uzmanīgam. Mums ar sievu jau ir mazais un tuvākajā laikā vēl viens nav plānots.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Interesants piedāvājums

  2. kads dzims kropli tad nozelot bus par velu 🙁

Draugiem Facebook Twitter Google+