Kultūra
Mūzika

Ar mīlestību no Gruzijas “Trio Mandili” 0

Publicitātes foto

Lielajā ģildē 15. jūnijā pirmo reizi Latvijā uzstāsies pasaules interneta sensācija “Trio Mandili” – trīs jautras un sirsnīgas gruzīnu meitenes, kuras ar savu pirmo publicēto dziesmu internetā spēja savaldzināt miljoniem cilvēku visā pasaulē. Gruzijas tradicionālā daudzbalsība maigā sieviešu izpildījumā. Viņu burvju balss kā plūsmas, kas cēlušās no kalniem, ienāk sirdī…

Meitenēm viss notika kā pasakā. Trīs jaunas un skaistas meitenes no Gruzijas burtiski uzspridzināja internetu un kļuvušas par zvaigznēm pāris nedēļu laikā. Viņu “pasaka” sākās dienā, kad visas trīs draudzenes, staigājot pa ciematu, nolēma nodziedāt dziesmu “Apareka”. Šī mūsdienu pasaka sākās ar videoselfiju, kas tika publicēts internetā. Šī nejaušība būtiski mainīja meiteņu dzīvi. Divu nedēļu laikā video ieguva miljonu skatījumu. Skatītājus apbūra meiteņu dabiskums, neticamais patiesums un spēcīgā harisma.

“Trio Mandili” ir pazīstamas visā pasaulē, un vairāku miljonu lielā fanu armija turpina augt. Grupai daudz fanu ir ne tikai Gruzijā, bet arī Krievijā, Ukrainā, Kazahstānā, Baltijas valstīs, Eiropā, ASV un pat Austrālijā!

Grupas nosaukums nav nejaušība. Mandili ir sieviešu tradicionālais lakats Gruzijā. Pēc tradīcijas sievietes meta lakatu zemē, kad vēlējās samierināt savstarpēji konfliktējošos vīriešus.

Šogad grupa ierakstīja savu pirmo albumu “With Love”. Albuma nosaukums “ar mīlestību” nav tukši vārdi. Ar mīlestību pret cilvēkiem, mūziku un dzīvi grupa veiksmīgi koncertē visā pasaulē, piedaloties prestižos folkloras festivālos un uzstājoties solokoncertos.

Drīz meitenes iepriecinās savus fanus, jo tiks izdots otrais grupas albums, kurā meitenes izdziedās jaunas, liriskas kompozīcijas par mīlestību pret Gruziju, tautu, tradīcijām un šīs valsts dabu. Jauna albuma ieraksts rit pilnā sparā, bet tagad ikviens varēs izbaudīt mūsdienu Kaukāza pasakas koncertu Rīgā!

 

15. VI 19.30 Lielajā ģildē

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena no EUR 8 līdz 28

LA.lv