×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Ar Monreālas latviešu atbalstu 3080 skolēni varēs izzināt Latvijas vēsturi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs ziedojis 39 000 eiro ekskursiju projekta “Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi!” īstenošanai, pavēstīja nodibinājuma “Vītolu fonds” priekšsēdētāja Vita Diķe.

Aprīļa sākumā noslēdzās Monreālas Latviešu sabiedriskā centra atbalstītais un Vītolu fonda organizētais ekskursiju projektu konkurss 5.- 8.klašu skolēniem “Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi!”, kura mērķis ir attīstīt skolēnu interesi par Latvijas vēsturi dažādos laika periodos un dažādos novados un sekmēt Latvijas vēstures kā mācību priekšmeta prestiža celšanu sabiedrībā.

Tika saņemti 165 pieteikumi no 61 Latvijas novada 130 skolām. Uzvarētāji – kopumā 3080 skolēni 80 Latvijas novada skolām – iegūs iespēju rīkot izzinošas un pētnieciskas ekskursijas uz dažādiem Latvijas muzejiem, vēstures un kultūras pieminekļiem, kā arī ar vēsturiskiem notikumiem un vēsturiskām personībām saistītām vietām, izzināt Latvijas vēsturi un veidot izpratni par Latvijas vēsturi kā interesantu un vajadzīgu mācību priekšmetu.

“Dažādi ir plānotie maršruti un ekskursiju mērķi, taču visus vieno vēlme tuvāk iepazīt savu zemi. Cēsis, Āraiši, Turaida, Rīga, Koknese, Ložmetējkalns, Likteņdārzs, J.Čakstes un K. Ulmaņa piemiņas vietas. Šo vietu nosaukumi Latvijas vēsturē jau izsenis runā paši par sevi, taču tās ir tikai dažas no vietām, kuras plānojuši apmeklēt un izzināt mazie ceļotāji,” norāda Diķe.

Projekta mecenāti ir Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs, idejas iniciators – valdes loceklis Augusts Pušpurs. Šis centrs dibināts 1983. gadā, un šobrīd tā ietvaros darbojas 8 organizācijas un 105 dalībnieki, to vada Andrejs Vītols. Pateicoties Monreālas Latviešu Sabiedriskā centra iniciatīvai, tik daudzi Latvijas kļūst bagātāki ne tikai ar zināšanām, bet arī ar apjausmu, ka arī viņi ir daļa no tautas vēstures.

Projekta “Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi!” noslēguma seminārs notiek 17.aprīlī Latviešu biedrības namā. Sarīkojuma goda viesis Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis. Projektu vadītājiem tiek dāvāta ekskursija pa Rīgas Latviešu biedrības namu, sarīkojuma noslēgumā projekta vadītāji parakstīsies Brīvības pieminekļa Goda grāmatā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+