×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Ar mūziku cauri mūriem. Saruna ar Aināru Majoru (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ainārs Majors ir vispāratzīts basa stīgu meistars, dziesmu autors un jau dažus gadus arī galvenais dzinējspēks muzikālā apvienībā „ElektroFolk”, kas arvien pārliecinošāk ieskanas tā dēvētajā pasaules mūzikā – žanrā, kas pēdējā laikā Latvijā gūst arvien lielāku popularitāti. 31. maijā Ainārs aicina ikvienu piedalīties unikālā koncertierakstā jaunajā Vidzemes koncertzālē, kurā „ElektroFolk” latvju tautasdziesmu mantojums elektrizēs ne tikai modernā skanējumā, bet atklās arī pa kādai nerātnai notij – ne velti koncertam dots nosaukums „Kā tā var”.

Ar omulīgu smaidu sejā un digitālām „modernā Lāčplēša” audio austiņām galvā viņš nesatricināmā mierā piešķiļ veselu mūzikas spēkstaciju ar elektriskā basa pulsu vien. Tieši tādu Aināru šopavasar iepazina liela publikas daļa, kas sekoja līdzi Eirovīzijas atlases konkursa „Supernova” notikumiem, kurā „ElektroFolk” līdz pēdējam bija vieni no konkursa favorītiem. Kopā ar Aināru viņa jaunizveidotā modernā pasaules mūzikas komanda: vijolniece un dziedātāja Iveta Baumane, trompetists un balss Andris Ābelīte, kādreizējais trimdas latviešu grupas „Akacis” dalībnieks Arnolds Kārklis pie ģitārām un mandolīnām un Uģis Vītiņš pie saksofona un taustiņiem.

Tomēr ilglaicīgāki mūzikas klausītāji zina, ka Aināra Majora muzikālās gaitas stiepjas jau vairāku desmitu gadu senā pagātnē. Kā Mediņa skolas, vēlāk arī Mūzikas akadēmijas diplomētais kontrabasists Ainārs sevi visupirms apliecinājis akadēmiskās mūzikas lauciņā gan kā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, gan Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķis. Pēcāk pievērsies citu žanru mūzikai Valta Pūces dibinātā ansambļa „Marana” sastāvā, pēcāk citos Pūces projektos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. malacis AINARS! man gribas aiziet uz tavu koncertu! 🙂 intervijaa lieliski sajuutu tendenci, virzienu, speeku un veelmi atklaat un dot citiem savu makslu un spratni , kaada var buut folklora.
    klasesbiedre no 39. vsk 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+