Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
11. marts, 2015
Drukāt

Ar nākamo mācību gadu slēgs vismaz piecas, bet reorganizēs vismaz četras skolas (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau saskaņojusi piecu skolu slēgšanu, kā arī četru izglītības iestāžu reorganizāciju, sākot ar nākamo mācību gadu.

Kā informēja IZM, 2015./2016.mācību gadā vairs nedarbosies Rīgas 68.vidusskola, Bērzgala pamatskola, Bērzu sākumskola, Gārsenes pamatskola, kā arī Sarkaņu pamatskola. Šajās izglītības iestādēs kopumā mācās 569 skolēni.

Tāpat IZM ar pašvaldībām jau vienojusies par četru skolu reorganizāciju. Ar jauno mācību gadu Pērses pamatskola kļūs par Pērses sākumskolu, Indras vidusskola – par Indras pamatskolu, Rīgas 24.pamatskola apvienosies ar Rīgas 32.vidusskolu un kļūs par Rīgas Austrumu vidusskolu, bet Cēsu 2.vidusskola, apvienojoties ar Cēsu pilsētas pamatskolu, turpmāk pastāvēs kā Cēsu pilsētas vidusskola.

Tikmēr Jelgavā tiks dibināta jauna pirmsskolas izglītības iestāde “Zīļuks”.

Vienlaikus IZM vēl izvērtē septiņu pašvaldību – Rēzeknes pilsētas pašvaldības, Rūjienas novada pašvaldības, Kuldīgas novada pašvaldības, Durbes novada pašvaldības, Alūksnes novada pašvaldības, Saldus novada pašvaldības un Daugavpils pilsētas pašvaldības – iesniegumus par izglītības iestāžu reorganizēšanu vai likvidāciju.

IZM atgādina, ka lēmumu par izglītības iestāžu reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Izskatot jautājumus par saskaņojumu pašvaldības lēmumam par vispārējās vidējās izglītības iestādes reorganizēšanu vai likvidāciju, tiek ņemti vērā vairāki kritēriji, tostarp izglītības iestādes darba kvalitāte, izglītības pieejamība, transporta nodrošinājums, izglītības iestādes tīkla attīstības koncepcija novadā un visbeidzot arī iesaistīto pušu (skolēnu, pedagogu, vecāku) informētība un viedoklis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atstāsim skolas tikai ap Rīgu un funktierēsim kā piesaistīt cilvēkus reģioniem! Te izskatās, ka labā roka nezina ko dara kreisā!

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+