Ar nesalaužamu raksturu panākums Nimburkā 0

Eiropas kausa izcīņas otrā posma pirmā apļa spēles “VEF Rīga” pabeidza Čehijā ar 17 punktu deficīta atspēlēšanu un 85:80 uzvaru pār “Nymburk”.

Notriektā tautumeita 6

Divi pieprasīti minūtes pārtraukumi otrā puslaika pirmo divu minūšu laikā un Ramūna Butauta dusmu izvirdums pie rezervistu soliņa – nav agresivitāte, nav uzbrukums, nav aizsardzība… “VEF Rīga” Eiropas kausa izcīņas spēlē Pardubicē tobrīd zaudēja Čehijas čempioniem “Nymburk” ar 36:53 un nekas neliecināja, ka vefiņš varētu šo spēli pagriezt savā labā. Tomēr ne pirmo reizi šajā sezonā VEF pierādīja, ka ir komanda ar nesalaužamu raksturu. Nākamās minūtes bez atlaidēm tika nospēlētas aizsardzībā un tā deva iespējas arī uzbrukumā. Rīdzinieki nenolaida rokas arī pēc neveiksmīgā pēdējās ceturtdaļas sākuma, kad mājinieki aizmuka desmit punktu attālumā (62:72) un atbildēja ar 11 pēc kārtas gūtiem punktiem. Spēles galotnē aukstasinīgāk nospēlēja VEF un Donāts Zavacks, kurš pēdējās piecās minūtēs guva 11 no saviem 16 punktiem. Tomēr tā bija visas komandas ar raksturu, kopīgām emocijām un veiksmīgu treneru kolektīva darbu izcīnīta uzvara. Kā atzina mājinieku treneris Ronens Ginzburgs – vefiņa spēlētais basketbols pašlaik ir viens no labākajiem visā Eiropas kausa izcīņā.

“Pirmajā puslaikā Nimburka spēlēja labāk, kamēr mums netrūka problēmas uzbrukumā un aizsardzībā. Neizdevās arī otrā puslaika sākums, taču tad sākām agresīvāk spēlēt aizsardzībā, pretinieki neiemeta dažus brīvus metienus un deva iespēju mūsu ofensīvai. Nervozajā galotnē bijām mazliet veiksmīgāki. Tā ir īsta visas komandas uzvara,” spēli komentēja “VEF Rīga” galvenais treneris Ramūns Butauts.

Eiropas kausa izcīņas Top-16 kārtas pirmo apli “VEF Rīga” pabeiguši kā J grupas līderi, izredzes uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs saglabājot visām četrām komandām. Nākamās divas spēles rīdzinieki aizvadīs savā laukumā pret “Nymburk” un “Valencia”, Top-16 kārta tiks pabeigta izbraukumā Bilbao.

EIROPAS KAUSA IZCĪŅA

J grupa

Nymburk” (Čehija) – “VEF Rīga” 80:85 (25:19, 42:34, 59:54). Rančiks 18, Hrubans 14, Pomikaleks 11, Velšs 10, Benda, Naimčiks, Pavkovičs pa 9; Janičenoks 16, Kavaļausks 15, Bērziņš 14, Zavacks 13, Roulends 8, Jahovičs 7, Daniels, Bertāns pa 6.

Bilbao” – “Valencia” 91:76 (41:44).

Tabulā: 1. “VEF Rīga” 2-1, 2. “Valencia” 1-2, 3. “Nymburk” 1-2, 4. “Bilbao” 1-2.

I grupa. “Budivelnik” (treneris Ainārs Bagatskis, 2-1) – “Budučnost” 75:79.

K grupa. “Spartak” – “Zielona Gura” 89:69 viesos, Jānis Strēlnieks 27 min., 7+4RP+3AB.

FIBA izaicinājuma kauss. “Szolnoki” – “Hapoel” 77:72 viesos, Ernests Kalve 24 min., 13+3RP.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

G grupa

Kalev/Cramo” – BK “Jelgava” 105:65 (20:26, 48:33, 76:54). Abots 28, Dorbeks 20, Elegars 18+11AB, Šķēle 29 min., 7+8RP; Kanbergs 12, Dušelis 11, Silavs 10.

Tabulā: 1. “Kalev/Cramo” 2-0, 2. “Prienai” 2-0, 3. “Palanga” 0-2, 4. BK “Jelgava” 0-2.

LBL ČEMPIONĀTS

LU” – “Liepāja/Triobet” 64:74 (24:19, 34:38, 43:60). Peiners 26, Dārgais 12; Jakovičs 19, Bricis 12, Helmanis 10.

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 10-1, 2. “VEF Rīga” 9-1, 3. “Barons kvartāls” 12-7, 4. BK “Valmiera” 12-7, 5. BK “Jēkabpils” 12-8, 6. BK “Jelgava” 9-10, 7. “Jūrmala/Fēnikss” 9-10, 8. “LU” 8-13, 9. “Liepāja/Triobet” 7-13, 10. BA “Turība” 5-14, 11. U-18 izlase 1-10.