×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Ar NMPD arodbiedrību vienojas par trūkstošo 80 000 eiro piešķiršanu algām

Foto-LETAFoto-LETA

Mediķu darba algu segšanai tiks piešķirti trūkstošie 80 000 eiro, ceturtdien pēc tikšanās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) arodbiedrību žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

“Jautājums, kas ir akūts, tā ir nauda, kas iztrūkst šogad, lai nevajadzētu nekādas korekcijas darba algas apmaksā veikt. To mēs sameklējām,” viņa teica.

Veselības ministrija (VM) sagatavojusi izskatīšanai valdībā otrdien, 19.augustā, finansējuma pārdali no iekšējā budžeta 34 000 eiro apmērā. Savukārt valdība no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” plāno piešķirt trūkstošos 46 000 eiro.

Premjere ar mediķu arodbiedrību pārrunājusi arī iespēju par izdienas pensiju ieviešanu aptuveni 200 līdz 300 tūkstošiem NMPD darbinieku. Viņa uzsvēra, ka par to pēc Saeimas vēlēšanām būs jādomā jaunajam veselības ministram un parlamentam.

“Veselības ministrijas budžetā tādas iespējas, manuprāt, ir. Bet šodien par to runāt ir pāragri, jo šī valdība neveidos jauno budžetu, tikai [budžeta] bāzi mēs esam apstiprinājuši,” pauda Straujuma.

Viņa norādīja, ka zemā atalgojuma problēma nepastāv tikai neatliekamās palīdzības dienestā, bet gan daudzās citās jomās. “Algas problēmas ir visiem, arī policistiem, ārstiem un skolotājiem. Es nevaru solīt to, ko es nevaru solīt,” pārliecināta valdības vadītāja.

Pēc Straujumas domām, veselības nozarei nākamā gada budžetā jābūt otrajai prioritātei pēc aizsardzības un valsts nacionālās drošības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+