×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

Ar Olandu apmierināti vien 36 procentu franču

Foto - AFPFoto - AFP

Ar pašreizējā Francijas prezidenta Fransuā Olanda darbu ir apmierināti vien 36 procenti franču, kas ir līdz šim zemākais pašreizējās valdības atbalsta reitings, secināts publiskotajā sabiedriskās domas aptaujā.

 

Aptaujā, ko pēc laikraksta “Le Figaro” pasūtījuma veica pētījumu uzņēmums “OpinionWay”, noskaidrots, ka ar Olanda darbu ir apmierināti 36 procenti respondentu, bet 64 procenti aptaujāto prezidentu neatbalsta. Olanda atbalsts sabiedrībā pastāvīgi krities, aizvien spēkā pieņemoties neapmierinātībai ar Francijas tautsaimniecības stāvokļa pasliktināšanos. Vislielākās rūpes francūžiem sagādā nodokļu politika un bezdarbs, noskaidrots pētījumā, kurā 47 procenti aptaujāto pauda pārliecību, ka pēdējā pusgada laikā situācija Francijā ir pasliktinājusies.

Bezdarbnieku skaits Francijā septembra beigās sasniedza trīs miljonus, kas ir par 46 900 jeb 1,6 procentiem vairāk nekā augustā. Tādējādi bezdarbnieku skaits palielinājies jau 17. mēnesi pēc kārtas un piedzīvojis straujāko kāpumu kopš 2009. gada aprīļa. Ilgtermiņa bezdarbnieku skaits, kas darbu meklē ilgāk nekā gadu, Francijā sasniedzis 1,8 miljonus, kas ir rekordaugsts līmenis. Tikmēr Francijas Statistikas birojs INSEE prognozējis, ka bezdarba līmenis valstī līdz gada beigām sasniegs 10,2 procentus.

Olands atzinis, ka bezdarba līmeņa samazināšanās, visticamāk, varētu sākties vien 2013. gada nogalē. Šāds paziņojums, domājams, arī vairojis Olanda atbalsta reitingu kritumu. Lai ierobežotu valsts budžeta iztrūkumu, Olanda valdība nākamā gada budžeta izdevumus plāno samazināt par 30 miljardiem eiro, vienlaikus nosakot nodokļu paaugstināšanu uzņēmumiem un turīgākajiem francūžiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+