Latvijā
Sabiedrība

Ar orķestri pie politiķiem 16


Ar cilvēkiem tikās arī Saeimas deputāti.
Ar cilvēkiem tikās arī Saeimas deputāti.
Foto – Karīna Miezāja

Alūksnes un Apes novada iedzīvotāji šorīt puspiecos izbrauca uz Rīgu, lai jau pusdeviņos ar plakātiem rokās un pūtēju orķestra pavadībā atgādinātu politiķiem, ka šajos novados dzīvo cilvēki un ka viņi nevēlas pazaudēt savu neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcu.

Galerijas nosaukums

Slimnīcas vadītāja Maruta Kauliņa, kura kopā ar pansionāta, slimnīcas, skolu un citu iestāžu darbiniekiem arī piedalījās protesta akcijā, pirms neilga laikā Veselības ministrijā uzzināja, ka viņas vadītajai ārstniecības iestādi kopā ar Cēsu, Dobeles, Kuldīgas, Tukuma, Preiļu, Līvānu un Krāslavas slimnīcām gatavojas pazemināt statusu, reorganizējot par dienas stacionāru. Teritorija, ko apkalpo šī ārstniecības iestāde, sasniedz 40 000 iedzīvotāju.

Slimnīcā ir ieguldītas apjomīgas naudas summas, lai sakārtotu ķirurģisko un traumatoloģisko infrastruktūru, pilnībā renovēts operāciju bloks, pašvaldības ir piešķīrusi stipendijas ārstiem rezidentiem, kas 2019. gadā jāuzsāk darbs Alūksnes slimnīcā. Turklāt novadā ir dislocētas divas nacionālo Bruņoto spēku vienības, slimnīcai ir noslēgts līgums ar NBS par profesionālā dienesta karavīru, zemessargu un ārvalstu bruņoto spēku karavīru veselības aprūpes nodrošināšanu.

Ar piketētājiem aprunājās politiķi, izsakot atbalstu, taču norādot, ka lēmuma pieņemšana ir valdības ziņā.

Alūksnes un Apes novada iedzīvotāji arī 2009. gadā pulcējās protesta akcijā pie valdības nama un nosargāja savu ārstniecības iestādi, kas turpina normāli funkcionēt. Līdz šim Latvijā neviens nav izvērtējis, kāds iedzīvotājiem un valstij kopumā bija ieguvums no iepriekšējās veselības aprūpes reformas, kad vairākas neatliekamās palīdzības slimnīcas tika pārprofilētas par dienas medicīnas centriem.

LA.lv