×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. novembris, 2016
Drukāt

Ar orķestri pie politiķiem (14)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ar cilvēkiem tikās arī Saeimas deputāti.

Alūksnes un Apes novada iedzīvotāji šorīt puspiecos izbrauca uz Rīgu, lai jau pusdeviņos ar plakātiem rokās un pūtēju orķestra pavadībā atgādinātu politiķiem, ka šajos novados dzīvo cilvēki un ka viņi nevēlas pazaudēt savu neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcu.

Slimnīcas vadītāja Maruta Kauliņa, kura kopā ar pansionāta, slimnīcas, skolu un citu iestāžu darbiniekiem arī piedalījās protesta akcijā, pirms neilga laikā Veselības ministrijā uzzināja, ka viņas vadītajai ārstniecības iestādi kopā ar Cēsu, Dobeles, Kuldīgas, Tukuma, Preiļu, Līvānu un Krāslavas slimnīcām gatavojas pazemināt statusu, reorganizējot par dienas stacionāru. Teritorija, ko apkalpo šī ārstniecības iestāde, sasniedz 40 000 iedzīvotāju.

Slimnīcā ir ieguldītas apjomīgas naudas summas, lai sakārtotu ķirurģisko un traumatoloģisko infrastruktūru, pilnībā renovēts operāciju bloks, pašvaldības ir piešķīrusi stipendijas ārstiem rezidentiem, kas 2019. gadā jāuzsāk darbs Alūksnes slimnīcā. Turklāt novadā ir dislocētas divas nacionālo Bruņoto spēku vienības, slimnīcai ir noslēgts līgums ar NBS par profesionālā dienesta karavīru, zemessargu un ārvalstu bruņoto spēku karavīru veselības aprūpes nodrošināšanu.

Ar piketētājiem aprunājās politiķi, izsakot atbalstu, taču norādot, ka lēmuma pieņemšana ir valdības ziņā.

Alūksnes un Apes novada iedzīvotāji arī 2009. gadā pulcējās protesta akcijā pie valdības nama un nosargāja savu ārstniecības iestādi, kas turpina normāli funkcionēt. Līdz šim Latvijā neviens nav izvērtējis, kāds iedzīvotājiem un valstij kopumā bija ieguvums no iepriekšējās veselības aprūpes reformas, kad vairākas neatliekamās palīdzības slimnīcas tika pārprofilētas par dienas medicīnas centriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Anita saprātīgā Atbildēt

  Dobele dienas stacionārs? Tas viss sāk izskatīties pēc lētas komēdijas, vai pēc absurdas traģēdijas. Likvidēja Saldū slimnīcu, tagad pacientus ved uz Dobeli. Tad kā tas dabā notiks- slimu saldenieku vakarā izliks no slimnīcas, lai brauc mājās un no rīta atpakaļ?

 2. Plakāts vēsta- “Neslēdziet durvis dzīvībai”, bet rudā tik smej!

 3. Par Alūksni jāsaka,ka skumji,jo Gulbenē un Balvos arī nav nekāda medusmaize,jop nav jau speciālistu izņemot cienījama vecuma dakteru.

 4. Kad jāattīsta privātslimnīcu bizness – tad pārējais lai vācas – kā piemērs – tā Straupes pils neliek Čakšai mieru – tāda pils ceļa malā, labi saglabāta un kaut kāda slimnīciņa – tur kādam A veidīgām būtu laba rezidence … Nu nevar gulēt un gratulācijas neizpaliks…

 5. par ko ta rudā tik priecīga?!

 6. cilvēkdīrātāju lēmums! Atbildēt

  VM ierēdņi un “zil-zaļzemniece” Čakša arī šodien sataisījušies izrīkoties Ziemeļvidzemē tāpat kā kompartijnieki padomjlaikos – vienlaikus ar lielajām rajonu slimnīcām tika izveidotas maziņākas – īstenībā paredzot kā smago pacientu cilvēku mirdinātavas – kā piemēram, – Zilajā kalnā, Liepnā, Rūjienā, utml. Uz turienēm pārveda tos stacionāru pacientus, kuriem tuvojās turpmāk vairs neārstēta nāve, un par kuriem bija manāms, ka tajā ģimenē varētu nebūt enerģisku protestētāju mirēja aizstāvībai,- vienīgajā nolūkā nesabojāt “statistiku” tajās lielajās slimnīcās, lai vadītāji dabūtu vairāk prēmiju un goda rakstus uz “dēļa” rajonu centros. Mirēja radinieki pat attapties nepaspēja, kad pat uz atvadām bieži nepaspēja aizceļot. Ar nejēdzīgu ētisko mantojumu izrādās, joprojām sirgst mūsdienu partija ZZS.

 7. Un kurš atbildēs par 400 000 ieguldītajiem tūkstošiem Mālupes pamatskolas renovācijā? šī skola vienas dienas laikā likvidēta bez nevienas sarunas ar vecāku padomi, kolektīvu, pagasta ļaudīm?Saukt pie atbildības Alūksnes domi!

 8. Kápéc kungiem domát,- sápés galva ! ”Darísim to no ká mums ir labums ! KP es’niki ; ”Tauta ir aitu bars , kas jácérpj , lai varam beidzot glauni uzdzívot ! ”…… Bet ,pagaidiet ,; ”Júsu laiks beidzies ; -Nák Gaismas Spéki !!! Tumson,iem jápazúd ,- ká pazúd dúmi , migla ,tvaiks ,……… Tautai laiks pas’ai valdít SAVÁ ZEMÉ !!!

 9. Ja katrs to deķi vilks uz savu pusi, tad reformas ieviest vispār nekad nebūs iespējams. Rezultātā tā arī “muļāsimies”‘ ar zemas kvalitātes pakalpojumiem un hronisku naudas trūkumu nozarē. Alūksnē vajag dienas stacionāru ar speciālistiem, labu mājas aprūpi, kura korrdinēti strādā sadarbojoties ar primāro aprūpi un sociālo dienestu, stiprināt ģimenes ārstu institūciju un neatliekamo palīdzības dienestu, piesaistit vēl ģimenes ārstus, kā arī labu transportu sistēmu uz tuvāko akūto slimnīcu. NBS nav arguments akūtas 24 h slimnīcas uzturēšanai.

  • Kā nav kauna tik stulbi muldēt!! Čakšene vai Rudmate?

   • Kā būtu, ja naktī ar aklo zarnu saslimušais (jo dienas centrs taču naktī slēgts!) vai avārijā smagi cietušais deputāts pats vai viņa tuvinieki būtu jāved >100 km pa bedrainiem, slideniem ceļiem piemēram no Ziemeriem vai Pededzes uz Rēzekni, Madonu vai Valmieru? Tā vietā, lai glābtu dzīvību turpat Alūksnē, kur pašlaik ir gan aparatūra un operāciju zāles, gan zinoši speciālisti!!!
    Un vispār vajadzētu, lai viņi padzīvo kādu laiciņu attālā pagastā, lai mēģina atrast darbu, sūta bērnus lauku skolā, pabraukā ar sabiedrisko transportu…. Varen interesants eksperiments būtu.

 10. Atkal jau kādai kundzei lielu lielie smiekli par tautas sāpi…

Draugiem Facebook Twitter Google+