Kultūra
Mūzika

Ar ovācijām aizvadīti “Gewandhaus” orķestra koncerti kopā ar Kristīni Opolais0

Publicitātes foto

Andra Nelsona un Leipcigas “Gewandhausorchester” koncertos sajūsminātie skatītāji veltīja ilgstošas stāvovācijas izcilajam Latvijas diriģentam un vienam no pasaulē labākajiem simfoniskajiem orķestriem, pastāstīja koncertu organizators Andrejs Žagars.

“Šajos emociju piesātinātajos svētkos bija viss, ko vien var vēlēties: spožas Latvijas mūzikas zvaigznes, virtuozi mūziķi un izcili skaņdarbi. Klausītāji to arī novērtēja, veltot skatuves māksliniekiem vētrainas ovācijas. Manuprāt, iespēja redzēt mūsu izcilākos mūziķus uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves ir brīnišķīga dāvana Latvijas lielajā jubilejas gadā,” tā Žagars.

Nelsons un Leipcigas “Gewandhausorchester” Latvijā uzstājās ar divām atšķirīgām koncertprogrammām, kurās orķestrim pievienojās gan pasaulslavenais soprāns Kristīna Opolais (13. oktobra koncertā LNO un 16. oktobra koncertā “Lielajā dzintarā”), gan arī viens no mūsdienu ievērojamākajiem trompetes virtuoziem Hokans Harderbergs (14. oktobra koncertā LNO).

Kristīne Opolais klausītājus priecēja ar dziedājumiem no Pētera Čaikovska operām “Jevgeņijs Oņegins” un “Pīķa dāma”. Žagars uzsver, ka Nelsons un Opolais patlaban ir viens ievērojamākajiem Latvijas muzikālais tandēmiem, kas uzstājas pasaules opernamos un koncertzālēs.

Šā koncerta programmā iekļauts arī Andra Dzenīša veltījums Latvijas simtgadei – jaundarbs “Māra”, kas komponēts pēc Bostonas simfoniskā orķestra un Leipcigas “Gewandhausorchester” pasūtījuma, un Gustava Mālera Pirmā simfonija.

14. oktobrī Harderbergers kopā ar “Gewandhausorchester” atskaņoja vācu avangardista Brenda Aloiza Cimmermana trompetes koncertu “Nobody knows de trouble I see”. Ar Nelsonu trompetes virtuozs veiksmīgi sadarbojas jau kopš viņa diriģenta karjeras sākuma un viņiem ir izveidojušās savstarpējas cieņas pilnas profesionālās attiecības.

Nelsons “Gewandhausorchester” mākslinieciskā vadītāja amatā stājās 22.februārī, šogad koncerti sniegti Leipcigā, Londonā, Stokholmā, Maskavā, Sanktpēterburgā, Helsinkos, kā arī Rīgā un Liepājā, bet koncertturneja turpināsies 18. oktobrī Manheimā.

LA.lv