×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. septembris, 2012
Drukāt

Ar padomju traktoru uz Briseli


Foto - LETAFoto - LETA

Novembrī Baltijas zemnieki rīkos padomju laika traktora protesta braucienu uz Briseli, pagājušonedēļ informēja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes loceklis Uldis Krievārs.


 

“Lai mēs būtu pamanāmi Eiropas institūcijām, uz 23. un 24. novembrī plānoto Eiropadomes sanāksmi Briselē tiek organizēts protesta traktors. Uzsverot to, ka mums ir atšķirīgs mantojums, tas būs padomju laika traktors “Belarus” vai “T40″. Maršrutā Tallina–Brisele, ceļā pavadot apmēram desmit dienas, plānota tā piestāšanās Varšavā un Berlīnē. Latvijā traktors varētu piestāt Valmierā, Rīgā un Bauskā, kur attiecīgajās dienās tiktu organizēti zemnieku mītiņi pret zemajiem tiešmaksājumiem,” sacīja Krievārs.

Vaicāju, vai vēl tiek plānotas citas tikpat skaļas protesta akcijas. Biedrības “Zemnieku saeima” vadītāja Maira Dzelzskalēja atzina, ka tikai tad, ja ES budžeta izskatīšanu atliks, nākamās akcijas varētu notikt pavasarī.

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes valdes loceklis Armands Krauze pavēstīja, ka tikušies ar Francijas Lauksaimniecības kameras un ar lielākās zemnieku organizācijas FNSEA pārstāvjiem, kuri principā atbalsta tiešmaksājumu izlīdzināšanu. “Oktobrī plānojam tikties ar Zviedrijas, Beļģijas un Dānijas lauksaimnieku organizācijām, ko noteikti uzklausa ministri.” Uldis Krievārs papildināja, ka tiek strādāts arī ar Eiropas valstu žurnālistiem, un divas viņu vizītes Latvijā tiks organizētas oktobrī un novembrī.

Tieši traktora brauciens un ārzemju žurnālistu vizītes paņems lielāko daļu no lauksaimnieku saziedotajiem līdzekļiem, secina Krievārs. Šogad saziedoti apmēram 70 tūkstoši latu, no kuriem ziedojumu kontā ir ieskaitīti 53 857 lati, viņš informēja. Līdz šim lobēšanas pasākumiem iztērēts 
31 241 lats – administratīviem izdevumiem, protesta akciju rīkošanai, kā arī lauksaimnieku pārstāvju komandējumiem uz Briseli dalībai dažādās diskusijās saistībā ar tiešajiem maksājumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+