×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
13. februāris, 2017
Drukāt

Ar pamatīgu blīkšķi nodeg 300 000 eiro vērta VUGD autocisterna (5)

Ugunsgrēks Matrožu ielā

Foto - LETA

Ugunsgrēks, ko bija iespējams likvidēt neilgā laika posmā, negaidīti izvērtās par bīstamu un riskantu pasākumu, pēc kura glābējiem nākas izdarīt daudz skarbu secinājumu un vērtējumu par savu rīcību. Valmierā, Matīšu ielā, aizdegās ugunsdzēsēju automašīna, un raidījums “Degpunktā” devās skaidrot, kādēļ tas notika un vai bija iespējams no tā izvairīties.

Automašīnas aizdegas teju katru dienu, taču liesmojošus ugunsdzēsēju spēkratus redzēt negadās bieži. Tas esot šova cienīgs skats, stāsta Ervīns. Svētdien no rīta, likvidējot ugunsgrēku vīrietim piederošajā katlumājā, nodega Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autocisterna. Dodoties degošajā ēkā, ugunsdzēsēji nebija gaidījuši uzliesmojumu.

Piedūmotās telpās glābēji dodas ar speciāliem elpošanas aparātiem un viņu sasaiste ar ārpusi ir līdzi esošā ūdens šļūtene. Ēkā atradās trīs ugunsdzēsēji, kas pēc sprādziena šo orientieri pazaudēja. Par laimi, cietušo nav.

Ēkā atradās ne tikai malka, bet arī naftas produkti

Notikuma vietā lēmumi jāpieņem dažu sekunžu laikā bez iespējām izpētīt, piemēram, ēku plānus. Jānis Skrastiņš piekodina cilvēkus par ugunsgrēku ziņot pēc iespējas detalizētāk, nemēģinot sarunu pabeigt maksimāli ātrāk. Ugunsdzēsēji uz notikuma vietu dodas uzreiz, kā zināma ugunsgrēka atrašanās vieta un visa papildu informācija, piemēram, par ēkas stāvokli vai tajā uzglabātajām mantām, glābējiem tiek piegādāta jau esot ceļā.

Par ugunsgrēku katlumājā bija zināms vien tas, ka tajā deg malka, bet nebija informācija, ka ēkā atrodas arī naftas produkti.

Nodegusī VUGD automašīna bija viens no jaunākajiem spēkratiem

Nodegusī VUGD automašīna ir pamatīgi cietusi, un, visticamāk, to atjaunot nebūs iespējams, taču to vēl vērtēs tehnikas eksperti. VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš saka, – zaudējums ir ļoti sāpīgs. Šis auto bija viens no jaunākajiem ugunsdzēsēju spēkratiem, kas kalpojis vien dažus mēnešus. Tā cena ir vairāk nekā 300 000 eiro.

Vidzemes reģiona brigādes komandieris arī pastāstīja, ka ugunsdzēsības un glābšanas dienesta automašīnām nav KASKO apdrošināšanas. Lai visiem transportlīdzekļiem to iegādātos, ik gadu būtu nepieciešami milzīgi izdevumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nu ja un tagad ir letak toc!

  2. Lai valdība samazina deputātu milzīgos tēriņus,tad valstij būs nauda par ko apdrošiņat ugunsdzēseju mašīnas.Kauns valstij,ka neatrodas nauda tur kur visvairāk vajadzīga

  3. Žēl ka noticis ta

    • Ja civilizētajās pasaules valstīs būtu pateicība par padarīto darbu un paldies dievam, ka neviens nav cietis un dzelži paliek tikai dzelži, bet Latvijā kādu vilks pie zara un tā kārtīgi!

    • Ja civilizētajās pasaules valstīs būtu pateicība par padarīto darbu un paldies dievam, ka neviens nav cietis un dzelži paliek tikai dzelži, bet Latvijā kādu vilks pie zara un tā kārtīgi!

Draugiem Facebook Twitter Google+