×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Ar parakstiem prasa vidusskolu Grobiņā (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Jau rīt Grobiņas novada dome plāno lemt, vai un kā reformēt novada skolu tīklu. Pašvaldības deputātiem pirmo reizi būs iespēja ņemt vērā arī 336 parakstus, kas jautājumā par novada skolu tīklu nodotas portālā “Manabalss.lv”.

Par to, kā optimizēt skolu tīklu, skolēnu skaita krituma dēļ pēdējos gados spiestas lemt daudzas pašvaldības. Taču pirmo reizi pašvaldības iedzīvotāji cenšas ietekmēt deputātu lēmumu, izmantojot interneta portālu, kurā jebkurš var iesniegt savu iniciatīvu, un katrs, kas to atbalsta, var parakstīties elektroniski, autorizējoties ar internetbankas paroli.

Grobiņnieka Raimonda Reiņa (viņš arī novada domes deputāts) iniciatīva “Izveidot Grobiņas vidusskolu ar pamatskolu filiālēm Bārtā un Gaviezē” savākusi 336 atbalstītājus. R. Reinis stāsta, ka iniciatīvu izveidojis un iesniedzis portālā pēc tam, kad Grobiņas novada Izglītības pārvalde un Izglītības komiteja ierosinājusi Bārtas un Gaviezes pamatskolas pārveidot par sākumskolām. Tā kā Grobiņas novadā nav vidusskolas, bet tikai ģimnāzija, pēc 6. klases pabeigšanas visi bērni, pat tie, kuri nevēlas mācīties ģimnāzijas programmās, būtu spiesti doties uz proģimnāzijas klasēm.

R. Reinis uzskata, ka prātīgāk būtu atteikties no ģimnāzijas un veidot spēcīgu Grobiņas vidusskolu no 1. līdz pat 12. klasei ar pamatskolu filiālēm Bārtā un Gaviezē, kur bērni varētu mācīties līdz 9. klasei, kā tas ir pašreiz. “Finansiālais ietaupījums, pārveidojot pamatskolas par sākumskolām, nebūs būtisks, bet zaudēts tiktu daudz: šajos ciemos skola nav tikai skola,” teic R. Reinis.

Jāpiebilst, ka Grobiņas ģimnāzija jau trīs gadus neizpilda valdības noteiktās prasības par minimālo skolēnu skaitu novadu ģimnāzijās, līdz ar to tai jebkurā gadījumā draud ģimnāzijas statusa zaudēšana. Pēdējo astoņu gadu laikā skolēnu skaits šajā skolā samazinājies divkārt. Šajā mācību gadā 10. līdz 12. klasē tajā mācās tikai 88 skolēni.

Piektdien Grobiņas novada dome lems: vai atbalstīt Izglītības pārvaldes priekšlikumu vai R. Reiņa ierosinājumu vai arī saglabāt pašreizējo skolu tīklu vēl vismaz gadu, tajā laikā apspriežot iespējamus risinājumus. Savukārt, ja tiks lemts, ka izmaiņas nepieciešamas, tām būs jāstājas spēkā jau no nākamā mācību gada.

R. Reinis piebilst, ka portāls “Manabalss.lv” ir ļoti ērts veids, kā savākt parakstus, jo internetu un internetbanku mūsdienās lieto ļoti daudzi. “Uzskatu, ka 336 paraksti ir daudz, jo Grobiņā cilvēkus nav tik viegli iekustināt, jo sevišķi tad, ja viņiem pašiem nav bērnu,” teic grobiņnieks. Viņa domubiedri pagastos savākuši arī rakstveida parakstus, un arī tie nonākšot uz deputātu galda.

Lai iesniegtu iniciatīvu izskatīšanai Saeimā, jāsavāc vismaz 10 000 parakstu, savukārt pašvaldībām iesniedzamajām iniciatīvām minimālais parakstītāju skaits nav noteikts.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nav ko turēt pustukšas skolas! Tās ir jāapvieno un miers. Kad bērnus dzemdēs, tad domās tālāk. Bet skolotāji var braukāt pa Eiropu un meklēt apkopēju vakances!

  2. nav kaitīgi.vispirms sataisiet bērnus un tad rakstiet petīcijas!

    • Tā vi’š i’ ! vispirms laikam jāp.sās un ta’ va’ stutēt skol’s. Va’ ne, ko !?
      Bet tā sistēm’ tomē’ varet būt lāb’ . La’ veicas !

  3. Bērnus, kas tais skolās ies, ne jau ar parakstiem taisa, bet kā nebūt citādi.

  4. Skolu slēgšana dos labu peļņu pasažieru pārvadātājiem.Jau tagad pa Liepāju braucot,bērniem sabiedriskajā transportā ir jāmaksā.Vai vecāki būs spējīgi bērnus sūtīt skolā,ja tiem bez tam trūkst naudas pārtikai?

Draugiem Facebook Twitter Google+