×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
31. oktobris, 2016
Drukāt

Ar “pārcelšanās naudu” kļūs par labāko, pārliecināti būvmateriālu veikalā “RUVAR”

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

SIA "Ruvar" īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Valdis Runcis ir gandarīts, ka veikala jaunā ēka atšķiras no tipveida būves un arī veikala darbības principi ir atšķirīgi no tirdzniecības ķēžu lielveikalos valdošajiem.

finanshu_piesprice200

Pircēju iecienītais Rēzeknes būvmateriālu veikals “RUVAR” ar pārcelšanos uz jaunām un daudz plašākām telpām Raiņa ielā 10 – nesen pabeigto jauno divstāvu ēku ar mansarda izbūvi – spēris izšķirošos soļus, lai kļūtu par labāko veikalu vairākās preču grupās ne vien pilsētā, bet arī visā Latgalē. Arī daži piesaistītie specializētie būvniecības sfēras partneri ir tādi, kuri spēj klientiem nodrošināt labāko piedāvājumu.

Mūža projekts

SIA “Ruvar” īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Valdis Runcis piedzīvojis gan rūgtus krituma, gan saldus pacēluma brīžus. Ekonomiskā krīze, kas uzklupa negaidīti, ļoti sāpīgi skāra arī viņa pazīstamo būvmateriālu veikalu pilsētas centrā Raiņa ielā 5a. Pirmskrīzes gados būvnieki darbojās ļoti rosīgi, veikala telpas kļuva par šaurām un vairs nebija iespējas pilnībā apmierināt augošās celtniecības vajadzības. Ar katru dienu vairāk pati dzīve diktēja – jāceļ jauns veikals! Noskatīja piemērotu vietu netālu no vecā veikala, taču tad, kad jaunceltne Raiņa ielā 10 jau bija zem jumta un logi ielikti, nācās pieņemt ļoti smagu lēmumu un nepabeigto ēku iesaldēt.

“Kad 2008. gadā tiku pie biznesa projekta, es nevarēju pat iedomāties, ka krīzes dēļ tas man pārvērtīsies par mūža projektu,” skaidro V. Runcis. “2009. gads uzņēmumam kļuva par smagāko laiku pastāvēšanas vēsturē, jo ļoti nokrita apgrozījums. Gadi gāja, lēnām atkopāmies, taču vēl arvien nevarējām atļauties sākt jaunbūves pabeigšanu. 2013. vai 2014. gadā varbūt arī varējām sadūšoties, taču tad nepietiekamās rocības dēļ darbi jaunbūvē ievilktos. Pagājušajā gadā sapratām – jāmeklē piemērotākā banka un beidzot jāsāk!”

Izrādās, “Citadeles” izvēlei bijuši vairāki iemesli. Pirmais – šīs bankas viens no galvenajiem darbības virzieniem ir mazo un vidējo uzņēmumu atbalsts un kreditēšana. Otrais – “Citadele” bijusi atsaucīgāka par citām bankām un piedāvājusi labākus nosacījumus. Trešais – ar konkrētu rīcību, pat braukšanu uz uzņēmumu un nepabeigto jaunceltni, banka pierādījusi, ka iedziļinās uzņēmuma vēlmēs un uzticas tā plāniem un varēšanai.

Nu jau pagājis pietiekams laika sprīdis, lai varētu droši atzīt – ar bankas “Citadele” 350 000 eiro kredīta atbalstu pabeigtie ēkas iekšdarbi, tirdzniecības iekārtu un mēbeļu iegāde, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbi devuši cerēto un gaidīto. Pircēji novērtējuši jaunās tirdzniecības vietas priekšrocības, apgrozījums palielinājies.

“Papagaiļus netirgojam”

Jaunībā draugi un paziņas viņu saukuši nevis vārdā, bet gan saīsinātā uzvārdā – Ru. Tā arī teikuši – Ru var, ar to domājot – Runcis var un prot tikt galā ar dažādiem darbiem un problēmām. Īpaši tuva viņam bijusi celtniecība – vispirms palīdzējis būvēt vecāku māju, tad cēlis savu. Tā radies veikala “RUVAR” nosaukums.

“Es jau varēju kā daudzas lielās tirgotāju ķēdes ielikt pilsētas vidē veikalu kā milzīgu kasti. Bet tas nav manā gaumē, uzskatu, ka, ja ceļ kādu sabiedrisku ēku, tai jābūt oriģinālai būvei ar savu skaistumu un videi atbilstošu izskatu. Celtnei ar kaut ko jāatšķiras no citām. Es reizēm ar humoru saku – ar tiem materiāliem, ko paši tirgojam, var taču uzbūvēt kaut ko labāku par tipveida ēku. Ja runā par centra piedāvājumu pircējiem, arī uz to lūkojos no cita redzes leņķa. Mēs papagaiļus netirgojam, jūrascūciņas netirgojam. Var jau veikalu piebāzt ar visu ko, bet ar to mūsdienās pircējam labāks nekļūsi. Ir vajadzīga cita pieeja,” pamato Valdis.

Šī cita pieeja izpaužas divējādi – gan ar to, ka netirgo visu ko, bet gan tikai sešas septiņas preču grupas ar plašu klāstu, gan ar to, ka uztur spēkā individuālu pircēju apkalpošanu. Atverot jaunās telpas, tāpat kā agrāk piedāvājumā iekļauta santehnika, elektromateriāli un elektroinstrumenti, taču klāt nākusi krāsu un krāsu tonēšanas nodaļa. Turklāt tonē arī apmetumu. Jaunums arī tas, ka zem viena jumta darbojas uzticami partneri – pieņēma nevis jebkurus, bet gan tādus, kam ir izcila reputācija, – un pircējiem pieejamas arī preces, ko piedāvā tapešu salons, durvju, logu un žalūziju veikals. Otrajā stāvā atrodas arī birojs, kurā pieņem individuālus pasūtījumus moduļu veida mēbeļu izgatavošanai.

“Kad es saku – gribam kļūt par labāko veikalu Latgalē, tas vispirms nozīmē, ka savās preču grupās vēlamies būt paši spēcīgākie,” skaidro Valdis. “Ar stipriem pircēju konsultantiem. Ar ciešu sadarbību ar klientiem. Nav pārspīlēti teikts, ka labi amata meistari, kuri uzticas mums un mūsu veikalā iepērkas jau gadiem ilgi, mūsu uzņēmumam palīdzēja pārvarēt krīzes radītās sekas. Tas uzliek mums pienākumu strādāt tā, lai klients justu, ka viņš mūsu veikalā ir ļoti gaidīts. Ka vienmēr varēsim kā speciālisti ne vien palīdzēt izvēlēties piemērotāko preci, bet arī dot vērtīgus ieteikumus. Katrā ziņā savā attieksmē atšķiramies no tirdzniecības tīklu lielveikaliem. Jāatšķiras ir, jo citādi ar dižveikaliem un vairākiem vietējiem specializētajiem veikaliem konkurēt nav iespējams.”

Ģimenes loma

Veikals “RUVAR” 1999. gadā sācis darboties kā ģimenes uzņēmums trīs cilvēku sastāvā. Tagad uzņēmumā no 20 darbiniekiem ceturtā daļa ir vienas ģimenes cilvēki. Valdis vienmēr var droši paļauties uz savu mammu Regīnu – galveno grāmatvedi, dzīvesbiedri Diānu – nodaļas vadītāju, arī uz savu brāli un znotu.

“Šobrīd mūsu meita Karīna Rēzeknes Augstskolā studē uzņēmējdarbību, mūsu komandai būs labs papildinājums. Es savos 46 gados esmu jau vectētiņš, mazmeitiņu Amandu veikalā visvairāk piesaista spuldzes, lampas un lustras, košas krāsas un viss, kas spīd un laistās. Vēl viens potenciāls kadrs. Arī no šāda viedokļa var sacīt, ka veikals “RUVAR” ir mūža projekts.”

Naudas atdeve 

* Banka “Citadele” piešķīrusi SIA “Ruvar” kredītlīniju 350 000 eiro apmērā.

* Nauda izmantota iesaldētā būvprojekta pabeigšanai, lai varētu atvērt jauno tirdzniecības centru, tā vēl vairāk nostiprinot ilggadējās saites ar vecajiem klientiem un iegūstot jaunus.

* Piecu gadu laikā visi ieguldījumi būs nosegti.

Komentārs

Ieva Vērzemniece, bankas “Citadele” Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja: “Rēzeknē būvmateriālu veikalu segmentā pastāv sīva konkurence – līdzās diviem būvmateriālu tīklu veikaliem pilsētā darbojas arī vairāki vietējie tirgotāji. Lai konkurētu ar veikalu tīkliem, jaunajā “RUVAR” centrā apvienojušies vairāki specializēti būvniecības sfēras partneri.

Uzņēmēja trumpis ir spēja pircējam nodrošināt kompetenta eksperta padomus par viņam labāko risinājumu, kas preču izvēlē un iegādē ir būtisks bonuss. “RUVAR” savu reputāciju kā tirgotājs, kas ne tikai tirgo, bet arī sniedz vērtīgu padomu, ir veidojis jau vairāku gadu garumā.

Banka ir ieinteresēta un atvērta sadarbībai ar uzņēmējiem, kas, strādājot pie savas darbības paplašināšanas, veicina arī pilsētas un reģiona attīstību, rada jaunas darba vietas un ir pozitīvs stimuls citiem. Valda Runča vadītais ģimenes uzņēmums ir vēl viens labs piemērs, kā Latvijas ģimenes var veiksmīgi sekmēt Latvijas tautsaimniecības attīstību reģionos. Par to liels prieks!”

SIA “Ruvar” 

* Specializācija: būvmateriālu tirdzniecība

* Dibināta: 1999. gadā

* Īpašnieks: Valdis Runcis

* Apgrozījums: 1,8 miljoni eiro (2015.)

* Peļņa: 57 tūkstoši eiro (2015.)

* Darbinieki: 20

Avots: SIA “Ruvar”

Tuvākā filiāle

Rēzeknes filiāle, Galdnieku iela 8

“Finanšu piešprice” ir 
reportāžu sērija par uzņēmumiem, kas attīstās ar bankas “Citadele” kredītu
citadele

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+