×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
26. aprīlis, 2017
Drukāt

Ar pārsteigumiem svinēs Brīvdabas muzeja Zemgales sētas 80 gadus (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 1. maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ar īpašu pasākumu programmu tiks atklāta Vasaras sezona – šajā muzejs svinēs 80 gadadienu, kopš šeit atklāts 18. gadsimta beigās celtās Zemgales zemnieka sētas komplekss, LA.lv uzzināja muzejā.

Svinības sāksies plkst. 13 Zemgales zemnieka sētā. Par godu 80 gadu jubilejai tiks stādītas ābeles, kas ir neiztrūkstoša Zemgales sētas sastāvdaļa. Pasākumu kuplinās bērnu deju grupa “Kadiķītis” un folkloras kopa “Tarkšķi”. Savas prasmes rādīs koka karošu meistars, savukārt bērnus iepriecinās tautastērpos tērptu papīra lellīšu darbnīca.

Tā kā Zemgales vēsture saistās ar Napoleona karapulkiem, kuri 1812. gadā šķērsoja šī novada teritoriju, pie Zemgales sētas tiks izveidota 1812. gada armijas lauka nometne, ko apdzīvos karavīri, kas tērpušies šī laika kostīmos.

Muzeja Priedes krogs apmeklētājus cienās ar īstu Zemgales putru, kas vārīta lielā katlā uz ugunskura.

Līdz ar vasaras sezonas sākšanos, apmeklētājiem būs atvērtas teju visas muzeja ekspozīcijā esošās ēkas. Šīs sezonas jaunums – regulārai apskatei apmeklētājiem tiks atvērta restaurētā Liepājas ostmalas noliktavas ēka “Bezdelīga”. Noliktavas telpās varēs iepazīties ar muzeja plašo lāžu, skapju un enkuru kolekciju no visiem Latvijas novadiem – vairāk nekā simt priekšmetiem, kas iepriekš atradās muzeja krājumos, un līdz šim nebija pieejami muzeja apmeklētājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zemgales sētā 1. maijā 2017.g.: Stulbums vai, kas maz ticams, kaitniecība Šī pasākuma principā adekvāto scenārija elementu kopsalikumā. Ja muzeja augstākā vadība ir tik bezprasīga pret savas vietnieces un ziemeļa darba uzdevumu veikumu, tad … vismaz godīgi un atklāti parunājiet ar Muzeja darbiniekiem un paklausieties apmeklētāju vērtējumu, uztverot Zemgales sētas pagalmā (nevis ārpus žoga) ābelīšu stādīšanas ,,akciju”, kad ar labiem nodomiem ceļš bruģēts uz elli. Lūdzu, domājiet ! Stulbums un muļķība ir ļoti bīstami; Muzejs to nedrīkst kultivēt! (Tagad bail iedomāties, kas veiks kārtējā Gadatirgus PR un ,,režiju” .)
    LAI ĀBELĪTES KUPLO.

Draugiem Facebook Twitter Google+