×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. septembris, 2013
Drukāt

Ar pasākumu “Lauki ienāk pilsētā” aicina nepamest Latviju (fotoreportāža)

Foto-LETAFoto-LETA

Ar pasākumu “Lauki ienāk pilsētā” iecerēts satuvināt lauciniekus un pilsētu iedzīvotājus, pasākuma atklāšanā teica tā rīkotāji. Nodibinājuma “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš teica, ka ar šo pasākumu cer uzrunāt jauniešus pilsētās, lai viņi redz, ka laukos ir iespēja strādāt, dzīvot un attīstīties, un nav nepieciešams braukt prom no Latvijas.

Arī Valsts prezidents Andris Bērziņš pauda cerību – ja vismaz tūkstoti jauniešu un viņu vecāku šis pasākums uzrunās, tas būs izdevies.

Prezidents atzīmēja, ka šodien Spīķeros un Krastmalā ikviens var pārliecināties, cik ļoti attīstījušies ir lauki, lauksaimniecības tehnika. Viņš pats esot pārliecinājies, ka, salīdzinot ar viņam kādreiz zināmo graudu kombainu “Ņiva”, viņš šodien, iekāpjot modernā “John Deer” kombainā, sapratis, ka tas ir gandrīz kā kosmosa kuģis.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) solīja, ka šis pasākums tiks rīkots arī nākamajos gados, un pauda cerību, ka skolēniem šī pasākuma apmeklēšana būs obligāta.

“Bērniem ir jāredz, ka kartupeļi ir ne tikai cepti un vārīti, bet tie aug zemē un to ir neskaitāmas šķirnes. Bērniem ir jāsaprot, ka piens nav tikai tetrapakās,” teica Ušakovs, aicinot visus uz šo pasākumu ierasties arī nākamgad.

Kā aģentūrai LETA atzina Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, viņš šo pasākumu apmeklēja gan kā zemnieku saimniecības īpašnieks, gan arī kā politiķis, lai smeltos jaunas ierosmes, tiktos ar lauksaimniekiem. Viņaprāt, šādi pasākumi var daudz dot, lai parādītu jaunajai paaudzei, ka ir iespēja nepamest šo valsti un palikt un strādāt Latvijā, palikt laukos. Arī Brigmanis kā daudzi citi pasākuma apmeklētāji atzina, ka lielākā daļa rīdzinieku ir saistīti ar laukiem, līdz ar to interese par laukos notiekošo ir “cilvēkos iekšā”.

Kā novēroja LETA, bērnus pasākumā vairāk interesēja lauksaimniecības tehnika, kā arī iespējas nobaudīt dažādus gardumus un piedalīties atrakcijās.

Pasākumu apmeklēja daudzas valsts un pašvaldību amatpersonas, politiķi, sabiedrībā zināmi cilvēki, kā arī ārvalstu viesi, kuriem tika nodrošināta pasākuma tulkošana angļu valodā.

“Lauki ienāk pilsētā” atklāšanas pasākumu vadīja Ansis Bogustovs, bet uz skatuves uzstājās Raimonda Paula ceremonijorķestris un Jānis Paukštello.

Jau krietni pirms pasākuma atklāšanas Krasta ielā bija vērojami nesteidzīgi pasākuma apmeklētāji, kas apskatīja mūsdienu un senāku laiku lauksaimniecības tehniku, paviesojās pie zivju audzētājiem un zvejniekiem krastmalā, kā arī baudīja dažādus lauku labumus.

Savukārt “Lauki ienāk pilsētā” organizētāji un dalībnieki rosījās, gatavojoties pasākumam, tika kurināta uguns un vārītas dažādas zupas, tika iekārtoti informācijas stendi, izvietoti uzskates materiāli un sagatavotas dažādas atrakcijas.

Apmeklētājiem šodien būs iespēja ne tikai vērot un iepazīt dzīvi laukos, bet arī pašiem iesaistīties dažādos darbos, piemēram, tīrīt zivis, no zvejniekiem iemācīties siet mezglus, baudīt dabas takas, iemācīties no lauku labumiem gatavot gardumus u.c.

Kā ziņots, pasākumā kopumā piedalīsies vairāk nekā 1500 dalībnieku, kas interesentiem stāstīs par lauku dzīves ikdienu, kā arī aicinās meklēt iespējas strādāt laukos. Tik vērienīga iepazīstināšana ar lauku vidi Latvijā tiek rīkota pirmo reizi, turklāt šis notikums būs galvaspilsētas Ražas svētku tradīcijas iedibināšana.

Līdzīgi pasākumi šā gada vasarā jau notikuši Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un Jelgavā, savukārt pasākums Rīgā plānots kā projekta kulminācija.

Projektu rīko Zemkopības ministrija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai”, biedrības “Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome” un “Zemnieku saeima”. Pasākuma kopējās izmaksas ir 200 000 eiro jeb 140 000 latu, no kurām 50% ir Eiropas Komisijas finansiālais atbalsts.

 

{gallery id=”2153″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+