×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Ar pateicību Tetereviem atklāj festivālu “TÊTE-À-TÊTE”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāls “TÊTE-À-TÊTE”, kas aizsākās 12. martā ar Latvijas mākslinieku laikmetīgās mākslas izstādi “Sveika, Galva!”, vēl līdz 25. maijam piedāvās rūpīgi atlasītu starptautiskas nozīmes notikumu izlasi, vēsta festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

“Borisa un Ināras Teterevus raksturo kaislība uz kultūru un vēlme piedalīties, līdzdarboties tās procesos. Vērtības, kas rodas šajā aizraujošajā procesā, liecina, ka Latvijā veidojas jaunas formas mecenātisms. Pateicoties šai aizrautībai un kaislībai Latvijas kultūrā ienākušas daudzas vērtības: mākslas augstskolās, medijos un sabiedriskajā vidē,” atklājot festivālu, atzīmēja kultūras ministre Dace Melbārde.

“Rīga šogad ir uzmanības centrā – Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss ir gan liela atbildība, gan īpašs tramplīns daudziem drosmīgiem kultūras projektiem. Vēlamies, lai Rīga iekaro kultūras metropoles statusu ilgtermiņā. Esam laimīgi, ka pie mums ir tik daudz izcilību dažādās nozarēs, kuriem spējam sniegt iespēju īstenot lieliskus projektus,” akcentēja mecenāts Boriss Teterevs.

“Reizēm, no malas skatoties, var šķist, ka ir pašsaprotami atbalstīt klasiskās vērtības un kultūras mantojumu, bet kāpēc gan jāatbalsta laikmetīgā māksla? Jautājumu ir vairāk nekā atbilžu. Fonds riskē un atbalsta laikmetīgo mākslu, mūsu acu priekšā veidojas unikāli projekti: Gondola un tās izteiksmes līdzekļu paplašināšana Rīgas biržā, pilsētvides objekti,” stāstīja Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Maija beigās Festivāla ietvaros noslēgsies 50 gadus lolots projekts – apmeklētājiem tik atvērta pilnībā restaurētā Rundāles pils. “1964. gada 20. aprīlī es vēl kā students pirmo reizi iegāju Rundāles pilī un sākot ar to dienu nodarbojos ar sapņošanu par to, kā viss izskatīsies pēc rekonstrukcijas. Pašlaik grūti noticēt, ka darbs pie pils patiešām ir pabeigts,” stāstīja muzeja direktors Imants Lancmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+