×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. jūlijs, 2012
Drukāt

Ar patversmēs ievietotajiem mājdzīvniekiem varēs iepazīties internetā

Foto-LETAFoto-LETA

Biedrība “Juglas vārti” sestdien, 4.augustā, atklās mājaslapu un Latvijas patversmju dzīvnieku katalogu “SirdsDraugs.lv”, kas cilvēkiem atvieglos savu noklīdušo mīluļu meklēšanu vai palīdzēs izvēlēties jaunu mājdzīvnieku, kuram dot pajumti.

“Šī portāla virsuzdevums ir veicināt sabiedrībā vēlmi pieņemt dzīvnieku no patversmes. Vēlamies izveidot par pašsaprotamu, ka ikviens cilvēks, pieņemot lēmumu par mājdzīvnieka iegādi, sākotnēji paskatās, vai viņam atbilstošu mīluli ir iespējams paņemt patversmē. Ceļam no patversmes uz jaunām mājām ir jābūt pēc iespēja vienkāršākam, tāpēc “www.sirdsdraugs.lv” nodrošinās vienkāršu visu dzīvnieku apskati un izvēli,” aģentūrai LETA skaidroja “SirdsDraugs” idejas iniciators un vadītājs Jānis Zariņš.

Mājaslapā būs pieejama informācija par visu likumdošanu saistībā ar dzīvniekiem, patversmju kontakti, adopcijas rokasgrāmata, veterināro klīniku kontakti, zooveikali, pašvaldību atbildīgo personu kontakti, dzīvnieku aizsardzības biedrības un arī dzīvnieku ziņas.

Vienlaikus šī lapa varētu kļūt par vispārzināmu tikšanās vietu cilvēkam, kurš mīluli pazaudējis, un cilvēkam, pie kura tas ir pieklīdis. Zariņš norādīja, ka nereti katrs no tiem informāciju liek dažādās vietās, iespējams, tie nekad nesatiekas.

Šobrīd Latvijā darbojas vairāk nekā 20 patversmes, kurās kopā uzturas vairāk nekā 1000 lielāku un mazāku dzīvnieku. Ik dienas šie dzīvnieki gaida savu jauno, gādīgo un mīlošo saimnieku, kurš sniegtu jaunas mājas un piederības sajūtu.

Diemžēl liela sabiedrības daļa, izvēloties mājdzīvnieku, nevēršas pie dzīvnieku patversmēm stereotipu, aizspriedumu vai zināšanu trūkuma dēļ, kā arī tāpēc, ka šobrīd šis process ir sarežģīts – topošajam saimniekam interneta vidē vai uz vietas ir atsevišķi jāapskata salīdzinoši liels patversmju skaits, turklāt nereti patversmju mājaslapās iztrūkst šāda veida informācija vai tā ir novecojusi. Bieži interesenta meklējumi apstājas pie vienas patversmes apmeklēšanas – ja tur netiek ieraudzīts nākamais mājas mīlulis, tad cerības tiek atmestas un citas patversmes vairs netiek apskatītas, skaidroja Zariņš.

Tāpēc, nākot soli pretī esošajiem un topošajiem dzīvnieku draugiem, dzīvnieku katalogs mājaslapā “SirdsDraugs.lv” piedāvās aktuālo informāciju un vienkopus apskatīt visus dzīvniekus, kuri uzticīgi cer iegūt īstas mājas. “Iespējams, jaunais sirdsdraugs savu saimnieku gaida nevis tuvējā patversmē, bet gan citā pilsētā. Atrodot viņu katalogā, atliks vien sazināties ar patversmi un doties to ieraudzīt dzīvē,” norādīja idejas autors.

“SirdsDraugs.lv” lapu ir izveidojusi komanda, kurā visi dalībnieki darbojušies tikai un vienīgi idejas iedvesmoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+