Kultūra
Teātris un kino

Ar piemiņas lietu izsoli grib palīdzēt padomju kino vecmeistariem. Arī Latvijā0

Publicitātes foto

26. maijā plkst. 16 viesnīcā TB Palace Hotel & Spa notiks pasaulslavenu cilvēku autogrāfu un citu retumu izsole no uzņēmēja, mecenāta un starptautiskā labdarības projekta HELP KINO dibinātāja Aleksandra Krilova privātās kolekcijas, informē “PR Līnija”.

Pasākums notiks projekta HELP KINO izbraukuma akcijas ietvaros, kuras laikā tiek vākti līdzekļi kinematogrāfa vecmeistariem. Akcijas rīkotāji portālam LA.lv pastāstīja, ka arī Latvijas organizācijas var pieteikties sadarbībai ar projektu HELP, vēršoties pēc palīdzības konkrētiem aktieriem.

“Pagājušā kino laikmeta elki ir veidojuši mūsu iemīļotās filmas un atveidojuši to varoņus, ar ko izaugusi ne viena vien paaudze. Mūsdienās lielākā daļa no viņiem profesionālajā dzīvē vairs nav pieprasīti, taču daudzi no viņiem savu radošo darbību turpina literatūras jomā, rakstot savus memuārus. Uzskatām, ka mūsu pienākums ir palīdzēt šiem cilvēkiem, kuru talants darījis mūsu dzīvi krāšņāku, interesantāku un dvēseliski piepildītu,” stāsta Aleksandrs Krilovs.

Izsolē Jūrmalā tiks piedāvātas unikālas lotes – retas padomju kino un Holivudas aktieru, sportistu, mākslinieku un mūziķu piemiņas lietas un autogrāfu oriģināli. Viņu vidū kino vides pārstāvji Vudijs Alens, Marlēna Dītriha, Eva Longorija, Demija Mūra, Uma Tūrmane, Šerona Stouna, Ketrina Zeta-Džounsa, Oļegs Tabakovs, Georgijs Danelija, Ļevs Durovs, Andrejs Končalovskis, Nikolajs Karačencovs, Aleksandrs Širvindts, Aleksejs Batalovs, Rustams Ibragimbekovs, Romāns Balajans, naftas magnāts Žans Pols Getijs, dziesminieks Aleksandrs Rozenbaums, sportisti Aleksandrs Volkovs, Arvīds Sabonis, Andrejs Ševčenko un citi. Tāpat jau notiekot sarunas ar pazīstamiem latviešu kultūras darbiniekiem – Mirdzu Martinsoni, Olgu Pīrāgu, Laimu Vaikuli, – kuru autogrāfi un citas piemiņas lietas arī varēšot iegādāties izsolē.

Kijevā dzimušais Aleksandrs Krilovs kopš 1991.gada dzīvo ASV. Viņa privātkolekcija veidota 17 gadu laikā un tajā ir vairāk nekā 500 objektu. Pašlaik kolekcija kalpo labdarības mērķiem.

LA.lv