×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. augusts, 2015
Drukāt

Ar piketu pie valdības ēkas sieviete cer panākt sociālo pabalstu izmaksu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Laila Rudzīte piketē pie Ministru kabineta ēkas, lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka "iestāžu darbinieki, kuri saņem algu no nodokļu maksātājiem, nedara to, kas ir viņu īstais pienākums".

Kāda sieviete, šodien piketējot pie Ministru kabineta ēkas, cer panākt, ka viņai atkal tiek izmaksāti sociālie pabalsti, novēroja aģentūra LETA.

Laila Rudzīte darbu zaudēja aptuveni pirms trim gadiem, un kopš tā laika viņas iztikas līdzekļus veido sociālie pabalsti, kuri gan pēdējā gada laikā netiek izmaksāti. Sieviete uzskata, ka, atsakoties izmaksāt pabalstus, amatpersonas pārkāpj likumus, jo viņai tādi pienākas.

Piemēram, pabalsts netiek izmaksāts, jo viņa vairs nav deklarēta dzīvoklī, kurā mitinās, aģentūrai LETA pastāstīja piketētāja. Sociālajā dienestā viņai apgalvots, ka viņai pabalsts nepienākas, jo nav deklarēta Rīgā. Tomēr sieviete ir izpētījusi normatīvos aktus un noskaidrojusi, ka tas neesot iemesls pabalsta neizmaksāšanai, jo viņa šajā dzīvoklī turpina dzīvot. Tomēr vienlaikus arī noskaidrojusi, ka nepieciešams no jauna deklarēties savā dzīvesvietā.

Sieviete vēstuli rakstījusi arī tiesībsargam Jurim Jansonam, taču ir pārliecināta, ka tā ir atstāta bez ievērības. Saņemot savas vēstules kopiju, uz tās nav bijis uzrakstīts reģistrācijas numurs. Tas izdarīts tikai pēc viņas lūguma, un arī par to piketētājai nav pārliecības, ka šis numurs ir īsts.

Sieviete pagājušajā gadā piketējusi arī pie Rīgas domes. Pēc tam viņai solīts, ka pabalsts tiks izmaksāts, taču vairāk nekā astoņus mēnešus tas nav darīts.

“Mani mērdē badā. Es brīnos, ka vispār esmu dzīva,” teica piketētāja. Vaicāta, kā iztiek un vai saņem kādus līdzekļus, viņa atbildēja, ka naudu nesaņem un iztiek ar to, kas ir, – ejot uz zupas virtuvēm. Nesen viņa saņēmusi informāciju, ka pabalsts tiks izmaksāts 17.augustā. Arī pret to viņai ir iebildumi, jo normatīvais regulējums nosakot, ka pabalsts ir jāizmaksā līdz 10.datumam. “Un atkal netiek ievērots likums,” secina sieviete.

Visbeidzot, Rudzīte vērsusies pie Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V), kurai vēstulē aprakstījusi situāciju. Arī šodien, piketējot pie valdības ēkas, viņa pauda cerību, ka premjerministre iznāks aprunāties. Uzzinot, ka Straujuma ir atvaļinājumā, sieviete izteica cerību, ka iznāks kāds viņas aizvietotājs.
Valsts kancelejā aģentūra LETA noskaidroja, ka pie piketētājas neviens no Valsts kancelejas pārstāvjiem nav plānojis doties.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Lai iet straadaat. Shitie savsem afigeil. Straadaat negrib a pabalstus sanjem grib. Muusu ciema sievietes brauc uz riigu un straadaa maksimaa. Un ko ta shii?

  2. Tadel mums ir tie 100 gudrie kas negrib stradat,sanem tikai pabalstus no nodoklu maksataju naudas .,labus pabalstus .
    Daudz kur sola labas algas tikai kad jasanem tad kauns to sanemt .,tad kadel ir izbraukusi ap 500 tukstosu cilveku ?,ja tik labas algas un ir darbs .

  3. Nesen, laikam Kuldīgā, laukos meklēja strādniekus, kuriem alga sākot no 400.00 EUR un dzīvošana uz vietas. Vai tiešām neko nevar pamēģināt?

  4. Vai šī kundze strādāt nav mēģinājusi?Vai mācīties kādu arodu?Nevar taču brēkt tikai pēc pabalstiem!!!

    • Bet tas taču ir ērti, kāda iemesla dēļ viņai būtu jāiet strādāt, lai muļķi tik strādā, bet viņa asņems pabalstu

Draugiem Facebook Twitter Google+