×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Ar pirmo festivālu “Zaļais stars” Pāvilostā cer aizsākt jaunu tradīciju

Foto: LETAFoto: LETA

Pēc mūziķa Ulda Marhileviča ierosinājuma populāri mākslinieki apvienojušies pirmajam Pāvilostas mūzikas un mākslas festivālam “Zaļais stars”, kas risināsies 25. un 26. jūlijā, vēsta rīkotāji.

Zaļā stara parādīšanās saules rietēšanas laikā ir ļoti reta dabas parādība, kuru iespējams novērot, kad horizonta līnija atrodas tālu un gaiss ir kristāltīrs, tieši tāpēc festivālam ir dots šāds nosaukums. Pastāv leģenda, ka tas, kuram laimēsies ieraudzīt zaļo staru, kļūs laimīgs un sirdsskaidrs, pārvarēs jebkurus maldus un ilūzijas un bez grūtībām spēs izprast savu un citu sirdis.

Festivāla atklāšana gaidāma Sakaslejas baznīcas dārzā ar īpašu naktskoncertu, kas norisināsies 25. jūlijā plkst. 22, tajā savu dalību apstiprinājuši tādi Latvijā mīlēti mākslinieki kā Rēzija Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Ance Krauze, Jānis Pelše, Dzintars Beitāns, meiteņu ansamblis “Dziedošie eņģeļi”, Liepājas zvanu ansamblis “Campanella” un pats koncerta idejas autors Uldis Marhilevičs.

Līdzekļi no koncerta ieņēmumiem un saziedotā nauda koncerta dienā tiks ziedota Sakaslejas baznīcas apkures un iekštelpu klimata sistēmas ierīkošanai, lai nodrošinātu šī kultūrvēsturiskā mantojuma un 2008. gadā atjaunoto baznīcas ērģeļu saglabāšanu.

“Manuprāt, mūsu valsts saglabājas un pastāv tikai pateicoties cilvēcībai un žēlsirdībai – par to liecina visas ziedojumu akcijas un es ceru, ka mūsu “Zaļais stars” parādīsies katra klausītāja sirsniņā,” pauž cerību aktrise un koncerta dalībniece Rēzija Kalniņa.

Festivāla turpinājumā 26. jūlijā skaistajā Pāvilostas pludmalē būs vērojamas smilšu skulptūras “Zelta smilšu grauds”. Visas dienas garumā būs iespēja gan baudīt Latvijas un citu valstu smilšu skulptoru veikumu, gan arī pašiem būvēt un iesaistīties smilšu skulptūru tapšanā, paralēli smilšu skulptūrām notiks Kalna ielas amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties Latvijas zemnieku un mājražotāju produkciju, plašā izvēlē būs vietējo amatnieku darinājumi.

Festivāla kulminācijā, 26. jūlijā plkst. 22 gaidāms Pāvilostas pludmales lielkoncerts, kas norisināsies uz lielās skatuves pie skatu torņa, tajā Uldis Marhilevičs piedalīties aicinājis Aiju Andrejevu, Anci Krauzi, Ivo Fominu, Tomasu Kleinu, Aivaru Hermani, Ainaru Virgu, Igoru Novikovu, Robertu Zīli, Pāvilostas vējdēlistus un citus dalībniekus.

“Man ir patiess prieks, ka beidzot Pāvilostai ir savs festivāls, kopējs pasākums, kurā var piedalīties arī vietējie kolektīvi un mani draugi, kopā sanākšanas reize, gan tiem, kuri reiz iemīlējušies Pāvilostā, gan tos, kurus gaida tās atklāšanas brīnums,” teic festivāla mākslinieciskais vadītājs un viens no idejas autoriem Uldis Marhilevičs.

“Esmu lepns, ka mans vārda brālis un īstens pāvilostnieks Uldis spēj pulcēt ap sevi Latvijas estrādes lielākās zvaigznes un šoreiz aicinājis mūziķus savās mājās – Pāvilostā, kas vilina ar savu mazpilsētas šarmu, mieru un klusumu, ar atklāto jūru un vēju šalkām. Nākotnē raugoties, ceram, ka šis festivāls kļūs par vienu no Pāvilostas tradicionālajiem svētkiem!” piebilst Pāvilostas domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Festivāla noslēguma koncerts ilgs līdz pusnaktij, kad tā izskaņā visiem kopā dziedot Pāvilostas himnu virs Pāvilostas moliem atmirdzēs svētku uguņošana, bet pēc tās – tautas sadziedāšanās un dejas.

“Vasara ir par īsu, lai to tāpat pa tukšo notrallinātu. Ej, satiecies, piedzīvo!”, uzsauc koncerta vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare.

Biļetes uz festivāla “Zaļais stars” koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs; interesentiem būs pieejamas teltsvietas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+