×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Ar plašu programmu svinēs VEF Kultūras pils 55 gadu jubileju (1)

Foto: S. DanelsoneFoto: S. Danelsone

VEF Kultūras pils par godu savai 55. jubilejai svētdien, 1. martā, aicina iedzīvotājus uz Dziesmu un deju dienu “Sirds pieturvietas”.

Pasākumā uzstāsies visu paaudžu kolektīvi, piedāvājot skatītājiem dziesmu un deju priekšnesumus, iespēju baudīt izstādes un kopīgi iedziļināties māksliniecisku arodu noslēpumos, tādējādi apliecinot, ka līdz ar gadiem VEF Kultūras pils amatierkolektīvi pilnveidojas, attīstās un priecē Rīgas iedzīvotājus, informē Rīgas domē.
 
Jubilejas pasākumu programma sāksies jau plkst. 11, kad ikviens interesents gaidīts koncertā “No bērnības līdz jaunībai”, kurā uzstāsies ansamblis “Rīgas pantomīma”, deju grupa “Ritms”, kolektīvi – “Jaunība”, “Momo”, “Poppy”, “Zvirbulēni”, “Staccato”, TDA “Zelta sietiņš”.

Plkst. 13 uzstāsies Kultūras pils ansambļi – vijolnieku ansamblis “Kantilēna”, kas atzīmē 50. gadskārtu un vokāli instrumentālais ansamblis, kam šogad 40. dzimšanas diena. Līdz ar tiem koncertā “Sveicam jubilārus!” muzicēs arī latgaliešu sadzīves ansamblis “Olūteņš” un VEF vīru vokālais ansamblis.

Plkst. 15 koncertā “Mums dziesmiņu nepietrūka” gaidīti koru mūzikas cienītāji, lai klausītos koru “Atvasara”, “Daugavas vanadzes”, “Dzīne”, “Fēnikss”, “Teika”, “Senrīga”, “Vefieši” sniegumu.

Plkst. 16 koncertā “Kopā draudzīgā saimē” piedalīsies sieviešu koris “Dzintars”, dziesmu un deju ansamblis “Kriviči”, koris “Perezvoni”, krievu tautas instrumentu orķestris “Sadko”.

Savukārt ap plkst. 17 koncertā “Jauns vai vecs, visi lec!” skatītājus priecēs deju kolektīvi: “Bramaņi”, “Dardedze”, “Daugava”, “Gatve”, “Gatve – otrā iespēja”, “Rotaļa”, “Mana Rotaļa”, “Ritms”, “Rotaļa XO”, “Sendancis”, “Videnieki” un “Zalktis”.
 
Jubilejas pasākumu apmeklētājiem būs iespēja darboties arī radošajās darbnīcās, kuras no plkst. 12.30 piedāvās studijas “Māra”, “Saule”, “Varavīksne” un “Doma”. Šajā laikā ikvienam būs iespēja iesaistīties arī rotaļās kopā ar folkloras kopu “Rija”.
 
Šajā dienā VEF Kultūras pilī būs apskatāma keramikas un gleznu izstāde “Ceļamaizei – radītprieks!”, kurā savus darbus eksponējuši Tautas Lietišķās mākslas studiju “Māra”, “Saule” un Tautas Tēlotājmākslas studijas “Varavīksne” dalībnieki. Būs skatāma arī dzimšanas dienai veltītā fotoizstāde “VEF Kultūras pils. Retrospekcija”, kurā ar saviem darbiem piedalās foto klubs “Rīga” un Tautas mākslas fotostudija “RVR”.
 
Tāpat svētku reizē apmeklētāji no plkst. 12.00 līdz 18.00 gaidīti arī VEF vēstures muzeja ekspozīcijā, kurā apskatāmi unikāli bijušās rūpnīcas ražojumi, tajā skaitā dažādi radio aparātu modeļi, telefoni, fotoaparāti.

Ieeja visos jubilejas dienas pasākumos būs bez maksas.

Rīgas domē atzīmē, ka VEF Kultūras pils kā kultūras centrs darbību uzsāka 1960. gada 1. martā. Tā ir lielākā Latvijas kultūras iestāde ar vairāk nekā pussimts mākslinieciskajiem kolektīviem, studijām un interešu klubiem, kuros darbojas ap 3000 cilvēku – gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži un jaunieši, gan vidējās un vecākās paaudzes rīdzinieki.

2009. gadā VEF Kultūras pils ieguva Valsts aizsargājama arhitektūras pieminekļa statusu, un šobrīd ir lielās rekonstrukcijas gaidās, lai atjaunota tā būtu kā skaista dāvana rīdziniekiem un visai Latvijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Garāmejot bijušā Valsts Elektro Fabrikas Kultūras namam :) Atbildēt

    Latvieši ir savādi cilvēki . Valsts Elektro Fabrika – VEF . VEF ir likvidēts , kā ” neatbilstošs ” mūsdienu valsts struktūras izpratnes elements , bet tauta (?) svinēs VEF Kultūras nama jubileju . Mājai jubileja . 🙂 Sporta komandām ir dots Valsts Elektro Fabrikas nosaukums un daudzi ejot uz sporta sacīkstēm uzmundrinoši sauks – vefieši sarauj ! 🙂 Ja jau nemīlam valsts īpašuma spēku , tad kāpēc jānodēvē šī nemīlamā vārdā namus un sporta komandas ? Tad jau labāk nodēvēt VEF komandu par Kiršona , Gerkena sporta komandām . Gerkena Kultūras nams . Tikpat , kā Grundig . 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+